Już w październiku będziemy świętować 50-lecie kierunku Turystyka i Rekreacja w naszej Uczelni. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu była jedną z pierwszych uczelni w Polsce, gdzie rozpoczęto kształcenie studentów oraz prowadzenie badań naukowych w tej właśnie dziedzinie.

Z tej okazji zaplanowana specjalną konferencję jubileuszową, której celem będzie prezentacja oraz dyskusja nad wynikami badań naukowych dotyczących ekonomicznych, społecznych, humanistycznych, technologicznych i przyrodniczych aspektów turystyki i rekreacji. Ważnym elementem konferencji będzie również wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia studentów.

W konferencji wezmą udział goście z całej Polski: naukowcy specjalizujący się w badaniach nad turystyką i rekreacją oraz kulturą fizyczną, dydaktycy kształcący kadry dla branży turystycznej oraz praktycy z sektora animacji czasu wolnego. W ramach konferencji odbędą się również liczne wydarzenia towarzyszące:

• Sesje Naukowe – prezentacje wyników badań naukowych oraz dyskusje na tematy związane z turystyką i rekreacją.
  • Spacer o Tematyce Kulinarnej po Poznaniu – uczestnicy będą mogli odkryć kulinarne bogactwo stolicy Wielkopolski.
  • Występy Artystyczne – koncert muzyczny i pokaz tańca towarzyskiego przygotowane przez studentów naszej Uczelni.
  • Spacer Nordic Walking – pod hasłem „Dzieje i współczesność TiR w poznańskiej Uczelni” uczestnicy zwiedzą kluczowe miejsca związane z historią i teraźniejszością kierunku Turystyka i Rekreacja w Poznaniu.
  • Sesja Wspomnieniowa – spotkanie obecnych i byłych pracowników, którzy mieli wkład w rozwój kierunku, będzie znakomitą okazją do wspomnień i rozmów.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatami:  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego – Departament Sportu i Turystyki, Urzędu Miasta Poznania – Wydział Sportu oraz Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej, Polskiego Stowarzyszenia Naukowego Animacji Rekreacji i Turystyki, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej, Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking oraz Wielkopolskiej i Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Chętnych do wzięcia udziału w konferencji zachęcamy do zgłoszeń oraz przesyłania abstraktów. Można to zrobić za pośrednictwem specjalnego formularza do 15.07.2024 r.

Więcej informacji na temat programu konferencji oraz formularz zgłoszeń można znaleźć pod tym linkiem:

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji, która będzie doskonałą okazją nie tylko do wymiany doświadczeń, ale również świętowania osiągnięć z ostatnich 50 lat Turystyki i Rekreacji w AWF Poznań.