Rekrutacja – semestr jesienny 2025/26

Zapraszamy na nowy kierunek studiów podyplomowych Integracja Sensoryczna – terapia i diagnoza organizowany przez CDKS AWF Poznań we współpracy z WCF Zdrowie Medycyna Edukacja.


Uruchomienie I edycji studiów planowane jest w semestrze jesiennym 2025/26r. w momencie uzbierania grupy

Zdjęcie Freepik

Zdjęcie autorstwa Freepik

Ogólny opis kierunku:

Studia podyplomowe z zakresu „Integracji Sensorycznej – Diagnoza i Terapia” przygotowują słuchaczy do pracy z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami sensorycznymi, w tym z autyzmem i ADHD. Program obejmuje zarówno podstawy teoretyczne, jak i praktyczne umiejętności diagnozowania oraz prowadzenia terapii w zakresie integracji sensorycznej, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentów. Celem jest wsparcie procesu rozwoju psychoruchowego, poprawa funkcjonowania 
w codziennych aktywnościach oraz zapobieganie negatywnym skutkom zaburzeń sensorycznych.

Cel studiów: 

Celem studiów jest wyposażenie uczestników w wiedzę oraz umiejętności praktyczne niezbędne
do profesjonalnej diagnozy oraz prowadzenia terapii integracji sensorycznej u dzieci i dorosłych. Program koncentruje się na pogłębianiu zrozumienia procesów neurologicznych, rozwoju sensorycznego oraz specyficznych zaburzeń związanych z przetwarzaniem sensorycznym. Uczestnicy zdobędą umiejętności i kompetencje terapeutyczne, diagnostyczne i organizacyjne, które pozwolą 
na skuteczne prowadzenie terapii.

Uczestnicy/profil słuchacza: 

Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych posiadających przygotowanie pedagogiczne, w tym przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów, terapeutów, psychologów, logopedów, fizjoterapeutów oraz innych specjalistów zajmujących się pracą z dziećmi i osobami dorosłymi wymagającymi wsparcia w zakresie integracji sensorycznej.

Czas trwania:

Studia podyplomowe trwają dwa semestry, obejmując łącznie 304 godzin zajęć w bezpośrednim kontakcie z prowadzącymi, z czego 85 godzin to zajęcia teoretyczne (wykłady), 154 godziny to ćwiczenia i warsztaty praktyczne i 60 godzin praktyk zawodowych. Studia kończą się egzaminem dyplomowym 
(5 godzin). Zajęcia będą odbywać się w systemie zjazdów weekendowych.

Warunki przyjęcia/wymogi kwalifikacyjne:

a/ ukończone studia wyższe pierwszego stopnia lub drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie; 

b/ posiadanie przygotowania pedagogicznego, potwierdzone dyplomem ukończenia studiów / studiów podyplomowych, zaświadczeniem / certyfikatem ukończenia szkolenia / kursu.

Kwalifikacja uczestników odbywać się będzie na podstawie przesłanych dokumentów: kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych wraz z suplementem / zaświadczeniem / certyfikatem.

Świadectwo ukończenia:

Absolwenci studiów podyplomowych otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, potwierdzające nabyte kwalifikacje w zakresie diagnozy i terapii integracji sensorycznej.

Zapisy:

Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia, ul. Królowej Jadwigi 27/39, Poznań
Nowy Budynek Dydaktyczny AWF, I piętro, pokój 130.
Dokumenty można składać drogą pocztową.
tel. 61 8 35 50 94 lub 61 8 35 50 92, e-mail: cdks@awf.poznan.pl

Więcej informacji

-> Zapisz się!