Studenci, kończący w tym roku akademickim studia, oraz absolwenci zainteresowani badaniem uwarunkowań i skutków aktywności fizycznej człowieka, mogą współtworzyć wiedzę i otrzymać stopień doktora w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Atmosfera naukowego wsparcia, nowoczesne laboratoria, nawiązanie wartościowych kontaktów naukowych – to tylko kilka zalet dalszego kształcenia.

AWF w Poznaniu jako jedyna uczelnia wyższa w Wielkopolsce i jedna z sześciu w kraju prowadzi Szkołę Doktorską w dyscyplinie nauk o kulturze fizycznej. Doktoranci mogą prowadzić badania związane z wychowaniem fizycznym, sportem, rekreacją fizyczną czy turystyką pod kierunkiem doświadczonych promotorów w doskonale wyposażonych laboratoriach lub w terenie. Aktualni doktoranci podkreślają, że pozytywne nastawienie kadry naukowej, połączone z możliwością kierowania badaniami i projektem naukowym motywuje do pracy nad rozprawą doktorską. Nowoczesny program kształcenia obejmuje wszelkie niezbędne aspekty metodologii i praktycznej realizacji badań naukowych. Stypendia, dofinansowanie projektów, możliwości staży i współpracy z zagranicznymi ośrodkami stanowią silne wsparcie w realizacji indywidualnego planu badawczego doktoranta.

Przyjmowanie dokumentów aplikacyjnych rozpoczyna się w lipcu, jednak kandydaci już teraz mogą kompletować odpowiednie zgody, potwierdzenia i wnioski.

Szczegółowe informacje o Szkole Doktorskiej w AWF Poznań i rekrutacji znajdują się na stronie: link.