Zmarł wieloletni pracownik AWF Poznań – mgr Jerzy Gołaszewski. Urodził się 13 grudnia 1949 roku w Toruniu. W poznańskiej AWF pracował 20 lat (od 1987 do 2007), jako starszy wykładowca w Zakładzie Zespołowych Gier Sportowych.

W AWF Poznań prowadził zajęcia z piłki nożnej. Znany przede wszystkim jako wieloletni kierownik specjalizacji trenerskiej z piłki nożnej. Tej funkcji poświęcił się bez reszty. Mentor i wychowawca wielu pokoleń trenerów, osiągających sukcesy krajowe oraz międzynarodowe prowadząc pierwsze reprezentacje Polski w kategoriach wiekowych od U-15 do reprezentacji seniorów. Przez wiele lat prowadził zajęcia na obozach sportowych w Chycinie.

Wcześniej, jako zawodnik, rozegrał kilkaset spotkań na szczeblu centralnym w KS „Elana” Toruń, GKS „Olimpia” Poznań i SC Falcons Toronto.

Przez cały czas pracy na uczelni był organizatorem halowego turnieju piłki nożnej im. prof. Balcera. Ekspert Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wykładowca na wielu kursach, konferencjach metodyczno-szkoleniowych dla nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów piłki nożnej.

Współtworzył poznańską drużynę futsalową Akademii Słowa, która później (w latach 2010-2012), już pod nazwą Akademia FC Pniewy, trzy razy sięgała po mistrzostwo Polski.

Autor wielu prac, opracowań i artykułów naukowych, metodycznych i szkoleniowych z zakresu piłki nożnej i wychowania fizycznego dla potrzeb sportu wyczynowego, rekreacyjnego i osób niepełnosprawnych. Jego książka „Piłka Nożna”, wydana w 2003 roku, do dziś stanowi cenne źródło wiedzy dla nauczycieli i trenerów.

Jak wspominają pracownicy i absolwenci AWF Poznań, mgr Jerzy Gołaszewski był postacią niezwykle barwną i inspirującą. Kochał piłkę nożną. Był wdzięczny ludziom, których spotkał na swojej drodze, dzięki którym mógł się zrealizować. Odszedł spełniony.

Msza święta oraz pogrzeb odbędą się w piątek, 22 maja br. Msza święta o godz. 9 w parafii pw. św. Stanisława Kostki przy ul. Winiary, pogrzeb o godz. 12 na Cmentarzu Miłostowo (wejście od ul. Warszawskiej, pole urnowe).