Wykorzystanie nowoczesnych technologii w monitorowaniu wychowania fizycznego w czasie kwarantanny będzie tematem webinarium, w którym wystąpi prof. AWF dr hab. Michał Bronikowski – kierownik Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej. Spotkanie online organizowane przez Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk odbędzie się 28 maja br. o godz. 14.

Tematyka webinarium zainteresować może nauczycieli wychowania fizycznego oraz studentów przygotowujących się do tego zawodu. Spotkanie online dostępne będzie na stronie: link.

Jest to jedna z kilku aktywności podejmowanych przez pracowników Zakładu Dydaktyki Aktywności Fizycznej w czasie pandemii. W marcu i kwietniu br. prof. AWF dr hab. Michał Bronikowski i dr Agata Korcz prowadzili w Radiu Poznań audycję „Wdech-wydech – gimnastyka poranna”, która była emitowana od poniedziałku do piątku w godzinach porannych. Pod koniec kwietnia pracownicy wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego online, która zgromadziła 50 tys. uczestników z 45 krajów. W połowie maja odbyło się międzynarodowe webinarium „Physical Education and Sports – impact of COVID-19” zorganizowane przez Narodowy Instytut Wychowania Fizycznego Lakshmibai pod patronatem Ministerstwa Indii, w którym jednym z prelegentów był prof. AWF dr hab. Michał Bronikowski. Spotkanie dotyczyło wpływu pandemii na wychowanie fizyczne i sport. Webinarium obejrzało ponad 15 tys. osób.

W celu rzetelnej analizy aktualnej sytuacji pracownicy zakładu przeprowadzają także badanie wśród pedagogów dotyczące zdalnego nauczania wychowania fizycznego podczas pandemii COVID-19.