Co uszkadza wątrobę? Jak urządzenia elektroniczne wpływają na nasz sen i koncentrację? Jaki probiotyk wybrać i dlaczego? Odpowiedzi na te i inne pytania przybliżą prelegenci podczas IV Konferencji Gastroenterologicznej „Studenci studentom – medycyna dla każdego”. O wysiłku fizycznym w kontekście zdrowia psychicznego opowie dr Łukasz Bojkowski z Zakładu Psychologii AWF Poznań. Konferencja online odbędzie się 12 września br. o godz. 10. Zachęcamy do udziału.

Konferencja składa się z IV sesji, podczas których zostaną wygłoszone wykłady analizujące nawyki dnia codziennego oraz choroby związane z gospodarką hormonalną oraz układem pokarmowym. Poruszana tematyka może zainteresować studentów wszystkich kierunków prowadzonych w naszej Akademii, a przede wszystkim przyszłych dietetyków.

Wystąpienie dra Łukasza Bojkowskiego „Czy sport to zdrowie psychiczne i fizyczne? Kiedy wysiłek fizyczny staje się uzależnieniem?” rozpocznie się o godz. 11.25. Link do transmisji konferencji zostanie udostępniony przez organizatora na kilka dni przed wydarzeniem.

Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Gastroenterologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Więcej informacji dostępnych jest na stronie wydarzenia: link