Pierwsze w tej kadencji posiedzenie nowego Senatu naszej Akademii odbyło się 15 września w auli AWF. Rektor prof. Dariusz Wieliński pogratulował wszystkim Senatorom wyboru, zwłaszcza nowo wybranym Senatorom oraz wręczył nominacje. – Bardzo się cieszę z takiego składu Senatu, ponieważ znalazły się w nim osoby, którym bez wyjątku leży na sercu dobro Uczelni – powiedział.

Na posiedzeniu zostały przyjęte pierwsze uchwały w tej kadencji Senatu, m.in. w sprawie ustalenia wymiaru pensum dydaktycznego dla nauczycieli akademickich na rok 2020/2021, powołań do Rady Naukowej i Rady Programowej oraz Rady Uczelni. Skład tej ostatniej uzupełnił prof. Maciej Pawlak po rezygnacji prof. Jacka Zielińskiego, który przejął obowiązki Prorektora ds. Studiów.

Prorektor ds. Nauki prof. Jan Celichowski zaprezentował osoby powołane do Rady Naukowej oraz aktualne dane pokazujące zdecydowany wzrost liczby publikacji naszych naukowców w wysoko punktowanych czasopismach. Wyjaśnił również szczegółowo koncepcję i założenia, planowanej wstępnie na rok 2022, federacji sześciu poznańskich uczelni.

Prorektor ds. Studiów prof. Jacek Zieliński uzasadnił z kolei wybór członków Rady Programowej oraz wyjaśniał kwestie dotyczące organizacji nauczania w nowym roku akademickim.

Przypominamy skład nowego Senatu na kadencję 2020-2024:
prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński – przewodniczący
mgr Elżbieta Rybińska
mgr Małgorzata Mikołajczak
Halina Nadolna
mgr Jakub Malik (doktorant)
stud. Małgorzata Kasprzak
stud. Filip Kołowrotkiewicz