Na czym polega różnica między integracją a asymilacją? Dlaczego w społeczeństwie pojawia się problem z odmiennością kulturową? Jak zrozumieć inne kultury? Jak nie wpaść w pułapkę etnocentryzmu? Na te i inne pytania związane z różnorodnością kulturową odpowie dr Izabela Czerniejewska z poznańskiego Migrant Info Point (MIP). Najbliższy wykład online dla studentów i pracowników poznańskich uczelni publicznych odbędzie się w czwartek, 22 października, o godz. 13.

Wykład w ramach projektu „Różnorodność kulturowa” dotyczyć będzie tego kim są migranci mieszkający w Poznaniu, jakie są ich problemy, a także tego, że wciąż duża część społeczeństwa ma problemy z odmiennością kulturową, zrozumieniem różnicy pomiędzy integracją a asymilacją oraz tego jakie korzyści można czerpać z innych kultur.

Projekt wykładów i warsztatów dla poznańskiej społeczności akademickiej powstał jako odpowiedź na wzrastającą agresję wobec osób pochodzących z zagranicy oraz aby promować pozytywne postawy otwartości i szacunku wobec różnorodności kulturowej w naszym społeczeństwie. Cykl wykładów i warsztatów ma także na celu promocję miasta jako wielokulturowej przestrzeni dla studentek i studentów z zagranicy oraz Polski, promocję różnorodności w aspekcie społecznym i ekonomicznym oraz zachęcanie osób z zagranicy do studiowania w Poznaniu. Projekt finansowany jest przez Urząd Miasta Poznania.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: link