Trwa głosowanie w IX edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zgłoszonych projektów znajdują się znane, realizowane już w poprzednich latach, propozycje Fundacji na Rzecz AWF Poznań: ogólnomiejski projekt „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka” oraz projekt rejonowy pod nazwą „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”. Głosowanie trwa do 20 listopada br., do godz. 12.

Fundacja na Rzecz AWF Poznań do tegorocznej edycji zgłosiła:
– ogólnomiejski projekt nr 32 „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka”,
– rejonowy projekt nr IV.3 (Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr XI.8 (Fabianowo-Kotowo, Górczyn, Junikowo, Kwiatowe, Ławica) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”.

Głosować można przez stronę: link. Każdy może oddać cztery głosy – dwa na projekty rejonowe oraz dwa na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden na projekt w ramach Zielonego Budżetu). Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy podać poznański adres zamieszkania. Głosowanie trwa 20 listopada br. do godz. 12.

Projekt ogólnomiejski „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka.” cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Poznania. W Poznańskim Budżecie Obywatelskim zwyciężał już pięć razy – w 2015, 2016, 2018, 2019 i 2020 roku. W ubiegłorocznym głosowaniu projekt zdobył rekordową liczbę – ponad 7 tys. głosów poznaniaków.

Program „Trener Osiedlowy AWF” realizowany jest od 2009 r. Zakłada organizację bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych i animację czasu wolnego przy wykorzystaniu boisk przyszkolnych oraz „Orlików”. W 2015 r. dołączył „Trener Senioralny AWF”, a w roku 2018 „Trenera Przedszkolaka”. W efekcie trenerzy osiedlowi kompleksowo aktywizują trzy grupy wiekowe w największym stopniu narażone na negatywny wpływ braku ruchu.