ROZPOCZĘCIE: 23 listopad 2019r.
Część ogólna kursu to teoretyczne przygotowanie Kursantów do roli Instruktora Sportu AWF. Pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej  i kompetencji praktycznych odpowiadających Instruktorowi Sportu  AWF w danej dyscyplinie kierunkowej. Część ogólna jest wspólna programowo dla każdej specjalizacji sportowej i obejmuje szeroki przekrój kształcenia; obejmuje takie przedmioty jak: m.in. teoria sportu, aspekty medyczne treningu, fizjologię wysiłku, anatomię, biomechanikę, biochemię, psychologię sportu i pedagogikę.

Po ukończeniu kursu Instruktora Sportu AWF (część ogólna i część specjalistyczna) Instruktorzy mogą pracować w związkach sportowych, klubach sportowych i rekreacyjnych, ośrodkach sportowych, rekreacyjnych i ośrodkach kultury. Ponadto osoby kończące kurs mogą również pracować w środowiskach szkolnych w ramach lekcji wychowania fizycznego oraz na obozach sportowych i koloniach co umożliwia podniesienie kwalifikacji nauczycieli.

Uzyskane uprawnienia zawodowe są zgodne z Ustawą o Sporcie oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Ważne informacje:

– zajęcia z części ogólnej odbywają sie w trybie weekendowym (soboty, niedziele); kurs obejmuje 60 godzin, czyli ok. 3 – 4 weekendy

– planowany termin rozpoczęcia grudzień br.,

– kursanci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu części ogólnej kursu, a po ukończeniu cz. specjalistycznej (integralnej części kursu) kursant otrzymuje Legitymację Instruktora Sportu AWF z danej dysypliny kierunkowej.

Koszt:

1)  500 zł  dla wszystkich uczestników,
2)  400 zł  dla Absolwentów AWF kierunków: Turystyka i Rekreacja, Fizjoterapia,
3)  Absolwenci AWF kierunków: Sport i Wychowanie Fizyczne jak również ci którzy posiadają zaświadczenie o ukończeniu części Ogólnej Kursu (podstaw teoretycznych) są zwolnieni z części ogólnej Kursu Instruktora Sportu AWF.

Jak się zapisać?:

Prześlij elektroniczny formularz zgłoszeniowy (w specjalności kursu wpisz CZĘŚĆ OGÓLNA) i postępuj według instrukcji w zakładce „Jak się zapisać – kursy i szkolenia”

Szczegółowe informacje – CZĘŚĆ OGÓLNA