O planowanych inicjatywach dotyczących rozwoju naszej filii AWF w Gorzowie Wlkp. oraz środowiska akademickiego, a także o dotychczasowej współpracy, rozmawiano podczas spotkania władz Uczelni z Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Anną Polak oraz radną Sejmiku Województwa Lubuskiego Anną Synowiec. Naszą Akademię reprezentowali: rektor Uczelni prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński, dziekan filii w Gorzowie prof. AWF dr hab. Piotr Żurek oraz kanclerz AWF mgr Stanisław Kuhnert.

Przedmiotem spotkania było omówienie bieżących spraw dotyczących wydziału gorzowskiego, m.in. kwestii termomodernizacji starego budynku głównego, projektów regionalnych, w ramach współpracy biznesu z nauką oraz wsparcia ze strony Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze dla kierunków Fizjoterapia i Dietetyka.

Pani Marszałek pogratulowała wydziałowi wysokiej kategorii naukowej i zachęciła wydział do występowania z wnioskami w ramach dostępnych projektów regionalnych w obszarach fizjoterapii i dietetyki.