W minione piątkowe popołudnie Akademię odwiedzili niecodzienni goście – uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z rodzicami i opiekunami. W ramach kolejnej edycji Nocy Naukowców w AWF Poznań zapoznali się m.in. ze sprzętem badawczym wykorzystywanym przy pomiarach zawodowych sportowców, czy urządzeniami laboratoryjnymi. Wzięli także udział w warsztatach tanecznych i ruchowych.

Kilkanaście warsztatów i zajęć odbyło się tego wieczoru w AWF Poznań. Uczestnicy zainteresowani biologią mogli wziąć także udział w warsztatach mikroskopowych pt. „Zobaczyć niebezpieczne pasożyty czyhające w glebie!”, w trakcie których poznali z bliska świat pasożytów. Ciekawe informacje o swoim ciele uzyskali także uczestnicy na zajęciach „Ocena funkcjonalna w sporcie i rehabilitacji z wykorzystaniem testu FMS”, „Czym jest skład ciała i jak się go bada?” oraz „Syndrom smartfonowej szyi”. Z kolei na treningu VR chętni poznali nowoczesne formy ćwiczeń fizycznych w wirtualnej rzeczywistości.

Dzieci z opiekunami uczestniczyli w ciekawych ćwiczeniach oddechowych i dowiedzieli się, jak do tego procesu zaangażować mięśnie. Młodzież oraz dorośli sprawdzili swoje możliwości koordynacyjne dzięki ćwiczeniom z piłeczkami, a na warsztatach „Czy pobieranie krwi może być eko?” poznali procesy analiz laboratoryjnych oraz nauczyli się, jak odczytywać uzyskane wyniki badań. Większą dawkę ruchu mogli otrzymać uczestnicy zajęć tanecznych: „Improwizacja w ruchu”, „Kalejdoskop taneczny” oraz „Ruch kreatywny: Otwarte umysły i ciała”.

Wszystkim wykładowcom oraz wolontariuszom dziękujemy za udział w tegorocznej Nocy Naukowców w AWF Poznań.