W ostatnim tygodniu września przedstawiciele poznańskiej AWF: prof. AWF dr hab. Małgorzata Bronikowska (selekcjoner reprezentacji Polski) oraz uczestnicy: prof. dr hab. Michał Bronikowski, Pola Jalowska, studentka II roku stuidów magisterkich na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz Julianna Jakubowska, studentka I roku studiów drugiego stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja, uczestniczyli w europejskim kulturowo-sportowym wydarzeniu, poświęconym podtrzymywaniu i wymianie dziedzictwa kulturowego różnych regionów Europy. W igrzyskach we włoskiej Perugii brało udział 28 reprezentacji z 26 krajów, w tym gościnnie z Hon-Kongu, Iranu i Kanady.

Oprócz wydarzeń kulturowo-sportowych, w ramach których polska reprezentacja przedstawiała polskie gry: Pierścieniówkę, Ringo i Duczę, prof. AWF dr hab. Małgorzata Bronikowska wzięła czynny udział w II Oficjalnej Konferencji TAFISA Sport dla Wszystkich.

W swoim wystąpieniu skupiła się na omówieniu wcześniejszych projektów europejskich, których była inicjatorem lub uczestnikiem, możliwościach badawczych i publikacyjnych z zakresu gier i sportów tradycyjnych oraz osiągnięć, które udało wprowadzić się do polskiego systemu szkolnictwa w tym zakresie.