Wczoraj, 13 października br. nowo przyjęci studenci interdyscyplinarnego, międzywydziałowego kierunku Neurobiologia uroczyście zainaugurowali rok akademicki. Elitarne studia międzywydziałowe prowadzone są przez cztery poznańskie uczelnie – Akademię Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Medyczny. Kształcenie na tym kierunku rozpoczęto w 2015 r., a w roku akademickim 2022/23 studia rozpoczęło 20 studentów. Każdego dnia zajęcia dydaktyczne odbywają się w innej Uczelni. W naszych murach spotkać ich możemy w każdy czwartek.

Podczas spotkania, które odbyło się w Sali Senackiej naszej Uczelni, studenci złożyli ślubowanie, wysłuchali wykładu inauguracyjnego oraz poznali szczegółowy program nauczania. Inaugurację uroczyście otworzył Prorektor ds. Nauki – prof. dr hab. Jan Celichowski.

– Drodzy Studenci, to kolejny etap w Waszym życiu akademickim, etap dojrzałego wyboru (…). Nawiązujcie nowe kontakty, nie tylko koleżeńskie, ale również naukowe. Korzystajcie z dostępnych możliwości. Dbajcie o swój rozwój, realizujcie swoje pasje i spełniajcie marzenia – te słowa skierowała do studentów Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. AWF dr hab. Urszula Czerniak.

Wykład inauguracyjny pt. „Dwuznaczne efekty polaryzacji, czyli jak i po co stymulować rdzeń kręgowy” wygłosił prof. dr hab. Piotr Krutki z naszej Akademii.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele czterech poznańskich uczelni tworzących kierunek. Naszą Akademię reprezentowali – inicjator kierunku studiów, prof. dr hab. Jan Celichowski, Dziekan WNZ prof. AWF. dr hab. Urszula Czerniak, Prodziekan ds. Studiów WNZ prof. AWF dr hab. Anna Demuth, prof. AWF. dr hab. Hanna Celichowska oraz prof. dr hab. Piotr Krutki.