Kursy instruktorskie, dokształcające lub studia podyplomowe – do jutra, 15 października br. trwa rekrutacja na semestr zimowy w Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Wśród propozycji m.in. 3 nowości: Terapia Manualna, Kurs Instruktora Sportu AWF – Zapasy oraz Kurs Pilates na matach dla dzieci i młodzieży. Oferta Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia w AWF Poznań pozwala na zdobycie dodatkowego doświadczenia trenerskiego, instruktorskiego w wielu dyscyplinach, np. żeglarstwie, tenisie, lekkiej atletyce, zapasach, tańcu i wielu innych. Zachęcamy do skorzystania.

Ukończenie Podyplomowych Studiów Terapia Manualna daje gwarancję zdobycia specjalistycznej i kompleksowej wiedzy i umiejętności w zakresie wykonywania zabiegów z terapii manualnej oraz zwiększenia kompetencji zawodowych. Uczestnik pozna techniki manualne niezbędne w leczeniu dysfunkcji stawów kręgosłupa i tkanek miękkich, a także poszerzy wiedzę i umiejętności z zakresu diagnostyki różnicowej, wykluczającej oraz pozwalającej na bezpieczną pracę z pacjentem w zakresie leczenia manualnego. Na zajęciach przekazana zostanie wiedza m.in. z zakresu anatomii palpacyjnej, neurofizjologii, żywienia, farmakologii w leczeniu bólu, pierwszej pomocy oraz komunikacji interpersonalnej.

Kurs Instruktora Sportu AWF – Zapasy realizowany jest w porozumieniu między Polskim Związkiem Zapaśniczym a AWF Poznań. Składa się z: części ogólnej (teoria) 60h, części specjalistycznej 90h oraz praktyki instruktorskiej w klubie sportowym 30h. Absolwenci AWF kierunku WF i Sport są zwolnieni z części ogólnej kursu.

Pilates na matach dla dzieci i młodzieży to kompleksowy kurs dający kwalifikacje w dziedzinie metody Pilates zaadaptowanej do aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, która może być z sukcesem wykorzystana w publicznym systemie edukacji (przedszkola, szkoły), klubach sportowych, czy w sektorze usług komercyjnych (ośrodkach rekreacji, klubach fitness). Kurs skierowany jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów personalnych, instruktorów fitness.

W ofercie AWF – szereg kursów i studiów podyplomowych – dużo zajęć praktycznych, prowadzonych przez ekspertów w swoich dziedzinach. Wśród kierunków m.in. Trener osobisty, Gimnastyka Korekcyjno-kompensacyjna, Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie, Taniec i fitness w aktywności fizycznej oraz Organizacja i Zarządzanie Sportem, a także wiele innych.

Studia podyplomowe:

– Terapia Manualna Nowość,
– Trener Osobisty,
– Odnowa Biologiczna z elementami Wellness i Fizjoterapii,
– Żywienie i wspomaganie dietetyczne w sporcie,
– Przygotowanie pedagogiczne,
– Taniec i fitness w aktywności fizycznej,
– Organizacja i Zarzadzanie sportem,
– Gimnastyka Korekcyjno-Kompensacyjna.

W semestrze wiosenno-letnim 22/23 planowane jest uruchomienie studiów podyplomowych:
– Psychologia Sportu,
– Edukacja dla bezpieczeństwa,
– Wychowanie Fizyczne dla Nauczycieli.

Kursy:
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Cz. Ogólna – teoretyczna,
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Pływanie,
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Zapasy,
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Lekka Atletyka,
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Tenis,
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Żeglarstwo,
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Koszykówka,
– Kurs Instruktora Sportu AWF – Piłka Nożna,
– Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej – Fitness Ćwiczenia Siłowe,
– Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej – Fitness Nowoczesne Formy Gimnastyki,
– Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej – Hipoterapia,
– Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej – Samoobrona,
– Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej – Taniec,
– Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej – Aqua Fitness,
– Kurs Trenera Personalnego,
– Kurs PILATES na matach dla dzieci i młodzieży,
– Kurs Taniec,
– KPP – Kwalifikowana Pierwsza Pomoc.

Więcej informacji: [link]

Kontakt: Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia
Budynek Dydaktyczny AWF ul. Królowej Jadwigi 27/39, I piętro pokój 130.
tel. 61 8 35 50 92 – Kontakt dla Słuchaczy i Kursantów
mail: cdkis@awf.poznan.pl