Centrum Doskonalenia Kadr i Szkoleń oraz Pracownia Pływania i Ratownictwa Wodnego naszej Akademii ogłaszają nabór na kursy: Ratownika Wodnego, Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Sternika Motorowodnego oraz Instruktora Pływania. Wszystkie kończą się egzaminem państwowym oraz posiadają licencję Związków Sportowych. Ich realizacja uzależniona jest od zebrania minimalnej liczby osób.

»Kurs Ratownika Wodnego –
przeznaczony tylko dla studentów i absolwentów AWF. W trakcie kursu poruszane zostaną zagadnienia dotyczące organizacji i podstaw prawnych ratownictwa wodnego, organizacji pracy ratownika oraz wykorzystywanego sprzętu.

Podczas ćwiczeń uczestnicy opanują umiejętność pływania stosowanego w ratownictwie wodnym, samoratownictwa, wykonywania skoków ratunkowych i innych sposobów bezpiecznego wejścia do wody, pływania pod wodą i nurkowania, holowania osoby zagrożonej, ewakuacji z wody i na lądzie, opanowania osoby tonącej pasywnej i ułożenia jej w pozycji do holowania oraz postępowania z osobą tonącą aktywnie.

Koszt: 700 zł

Więcej info: [link]

»Kwalifikowana Pierwsza Pomoc – kurs przeznaczony dla członków jednostek ratownictwa zawodowego (PSP, wojsko, policja itp.) oraz ratownictwa ochotniczego (WOPR, OSP, GOPR itp.).

Celem szkolenia jest przygotowanie ratowników do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, ze szczególnym naciskiem na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia w miejscu zdarzenia, do czasu przekazania ich personelowi zakładów opieki zdrowotnej.

Szkolenie dzieli się na 2 części: teoretyczną – zajęcia mają formę wykładów oraz analizy przypadków, praktyczną – zajęcia nastawione są na ćwiczenia z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego pod okiem instruktorów.

Kurs kończy się egzaminem z zakresu wiedzy i umiejętności objętych programem kursu. Egzamin składa się z dwóch części: egzaminu teoretycznego i praktycznego. Każda część egzaminu oceniana jest oddzielnie. Absolwenci kursu otrzymują Zaświadczenie o ukończeniu kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy i uzyskania tytułu ratownika (ważność zaświadczenia – 3 lata).

Koszt: 650 zł

Więcej info:

»Kurs Sternika Motorowodnego – Uzyskany patent uprawnia do prowadzenia łodzi motorowych:

– po wodach śródlądowych bez ograniczeń mocy silnika,

– o długości kadłuba do 12m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2Mm morskich w porze dziennej.

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Kończy się egzaminem i uzyskaniem uprawnień.

Koszt: 610 zł

Więcej info: [link]

»Instruktor Pływania – Instruktor Sportu Akademii Wychowania Fizycznego jest przygotowany do prowadzenia samodzielnej działalności szkoleniowo-treningowej w sporcie szkolnym oraz do działalności pomocniczej pod nadzorem trenera sportu w pozostałych obszarach sportu wyczynowego.

Kurs obejmuje 180 godzin zajęć programowych. Program kursu jest realizowany przez trenera sportu, składa się z bloków: zawiera 60 godzin zajęć teoretycznych, 90 godzin dyscypliny kierunkowej oraz 30 godzin praktyki instruktorskiej w klubie sportowym.

Koszt: 1200 zł (Opłata jednorazowa lub w dwóch równych ratach, I rata płatna przed rozpoczęciem zajęć, II rata płatna do końca trwania kursu) + 500 zł (opłata za cz. ogólną w przypadku osób, które nie zaliczyły tej części, z cz. ogólnej zwolnieni są absolwenci kierunku WF i SPORT).

Więcej info: [link]

Zajęcia odbywać się będą na obiektach AWF.

»Zapisy:
Centrum Doskonalenia Kadr i Szkolenia, Budynek Dydaktyczny AWF, I piętro, p. 130,
ul. Królowej Jadwigi 27/39, Poznań

Kontakt: (61) 835 50 92, 515 175 258

»Instrukcje dotyczące zapisów:

Jak zapisać się na kursy: [link]

Jakie dokumenty przygotować: [link]