Dzięki staraniom Sekcji Współpracy z Zagranicą oferta wyjazdów w ramach programu Erasmus+ wzbogaciła się o nowego partnera dla kierunków Wychowania Fizyczne oraz Sport – Uniwersytet na Malcie. W ramach współpracy uczelnie odwiedzili po raz pierwszy nasi wykładowcy: dr Krystian Wochna, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu, kierownik Pracowni Pływania i Ratownictwa Wodnego oraz prof. AWF dr hab. Krzysztof Durkalec-Michalski, kierownik Zakładu Dietetyki Sportowej.

Prodziekan Wochna przedstawił ofertę naszej Akademii oraz program kształcenia na kierunkach sportowych. Z kolei prof. Durkalec-Michalski zaprezentował aktualne kierunki badań w zakresie dietetyki prowadzone na naszej uczelni oraz zachęcił do podjęcia studiów właśnie w Polsce. Ponadto, nasi wykładowcy oprócz prowadzenia zajęć mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą badawczą oraz sportową uczelni, a także podjęli rozmowy odnośnie dalszej współpracy w zakresie kolejnego kierunku studiów – Dietetyki.

Zespół w skład którego oprócz dra Wochny oraz prof. Durkalca-Michalskiego weszli również koordynator wydziałowy programu Erasmus dr Magdalena Goliwąs, a także prof. AWF dr hab. Joanna Karolkiewicz, kierownik Zakładu Żywności i Żywienia, zaktualizował na potrzeby przyszłej współpracy z jednostkami zagranicznymi ofertę przedmiotów prowadzonych w języku angielskim na kierunku Dietetyka.

Więcej informacji o wyjazdach stypendialnych studentów znajduje się na stronie Biura Współpracy z Zagranicą: [link].