Nasza Akademia zyskała nowego partnera – University of Cagliari we Włoszech. Nowa umowa bilateralna w ramach programu Erasmus+ na wymianę studencką i pracowników akademickich pomiędzy Uczelniami umożliwia m.in. wymianę studentów – wyjazd na jeden lub dwa semestry w celu odbycia części studiów za granicą na podstawie ustalonego programu zajęć.

Na zaproszenie koordynatorek projektu Erasmus+ na Wydziale Medycyny i Chirurgii – Marii Vincenzy Zonca i Sofii Loddo – Anna Kamińska-Abram z Sekcji Nauki naszej Akademii wzięła udział w panelu dotyczącym nowych możliwości rozwoju uczelni za granicą. W spotkaniu udział wzięli także dziekani Wydziału Medycyny i Chirurgii tamtejszej Uczelni, dyrektor kierunku Wychowanie Fizyczne oraz studenci.

Umowę zawarto pomiędzy Wydziałem Medycyny i Chirurgii, a Wydziałem Nauk o Zdrowiu AWF, dzięki której pierwsi studenci fizjoterapii z Cagliari rozpoczną naukę w naszej Uczelni już w semestrze letnim.

University of Cagliari jest 400-letnim uniwersytetem publicznym, którego celem jest oferowanie kompleksowej i unikalnej edukacji publicznej, najnowocześniejszych badań i wielodyscyplinarnych programów edukacyjnych dla społeczności studenckiej. Uczelnia państwowa liczy ponad 31 tys. studentów, przeszło 1000 pracowników dydaktycznych i więcej niż 1000 specjalistów w kadrze techniczno-administracyjnej.

Ponadto, co roku na Uniwersytet w Cagliari przyjeżdża około 200 profesorów wizytujących.

Uniwersytet w Cagliari jest jednym z największych przedsiębiorstw w regionie Sardynii, dzięki swojej polityce międzynarodowej, studiom i licznym umowom z prestiżowymi uniwersytetami w Europie i na świecie. Korzyści płynące ze studiowania na University of Cagliari to jego doskonałość akademicka, innowacyjne programy, możliwości wymiany, obiekty (w tym wszystkie poziomy i typy obiektów sportowych), lokalizacja na pięknym wybrzeżu Sardynii.

Nasza Akademia w ostatnim czasie nawiązała też współpracę z innymi europejskimi uczelniami wyższymi, m.in.: Uniwersytetem Maltańskim, Uniwersytetem w Leon, Uniwersytetem w Vigo, Uniwersytetem Deusto w Bilbao oraz Uniwersytetem Trás-os-Montes i Alto Douro w Portugalii.