W sobotę, 5 listopada br., odbyła się VIII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów, organizowana przez Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wydział Nauk o Zdrowiu naszej Akademii reprezentowali studenci II i III roku kierunku Fizjoterapia: Julia Janicka,  Wiktoria Piwecka, Natalia Zięba, Kacper Podgórski i Stanisław Polaszek.

Olimpiada ma już swoją tradycję i z roku na rok staje się coraz popularniejszym wydarzeniem wśród społeczności fizjoterapeutów. Wysoki poziom merytoryczny gwarantuje Rada Naukowa złożona z pracowników naukowych wydziałów kształcących Fizjoterapeutów w Polsce. W tym roku do Komitetu Naukowego zaproszono: prof. AWF dr hab. Urszulę Czerniak, prof. AWF dr hab. Annę Demuth i dr Patrycję Rąglewską – opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Fizjoterapii.

W Olimpiadzie udział wzięło 235 studentów, z 23 uczelni, rywalizujących w dwóch kategoriach:
»Kategoria 1: studenci 1,2,3 roku kierunku Fizjoterapia
»Kategoria 2: studenci 4,5 roku kierunku Fizjoterapia oraz absolwenci rocznika 2022/2023.

Kacper Podgórski z naszej Akademii znalazł się w pierwszej dziesiątce, zajmując 10 miejsce w swojej kategorii. Poza udziałem w Wielkim Teście Wiedzy z zakresu Fizjoterapii studenci uczestniczyli w wykładach i prezentacjach dotyczących najnowszych osiągnięć w fizjoterapii oraz wzięli udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach, z których nasi studenci dwa wygrali: w kategorii na najśmieszniejsze zdjęcie oraz w konkursie kalambury fizjoterapeutyczne.