Dr Bryan Saunders z Uniwersytetu w São Paulo, który m.in. wspierał wiedzą z zakresu żywienia w sporcie profesjonalne drużyny piłkarskie w Anglii i drużynę kolarską z Brazylii, prowadzi w tym semestrze przedmiot „Profilaktyka żywieniowa w aktywności fizycznej” dla studentów II roku studiów magisterskich na kierunku Dietetyka. Dr Saunders na co dzień wykłada w School of Physical Education and Sport (USP). Na zajęciach studenci zdobywają wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie żywienia w sporcie, przy okazji wykorzystując znajomość języka angielskiego.

Dr Saunders zajęcia z przedmiotu „Profilaktyka żywieniowa w aktywności fizycznej” opracował w formie warsztatów, w trakcie których studenci poznają najnowsze strategie żywieniowe, stosowane w celu optymalizacji korzyści wynikających z podejmowania aktywności fizycznej oraz uniknięcia urazów, niedożywienia i chorób. Doktor wiedzą naukową z zakresu żywienia w sporcie wspierał dotychczas profesjonalne drużyny piłkarskie, m.in. Nottingham Forest, Charlton Athletic i Notts County, a aktualnie współpracuje z żeńskim zespołem kolarskim Team Memorial Santos.

Oprócz pracy w Uniwersytecie w São Paulo, dr Bryan Saunders doświadczenie naukowo-dydaktyczne zdobywał również w Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii. Jest autorem 54 artykułów naukowych oraz 5 rozdziałów w publikacjach naukowych. Jest członkiem m.in. Applied Physiology and Nutrition Research Group na Uniwersytecie w São Paulo, Exercise Metabolism Research Centre at Zhejiang Normal University (Chiny) oraz The American College of Sports Medicine. Za swoją pracę dydaktyczną i naukową otrzymuje wyróżnienia oraz nagrody, m.in. w ubiegłym roku otrzymał pierwszą nagrodę za prezentację podczas Sport Nutrition at Mega Evento Nutrição.

Współpraca z drem Saundersem została nawiązana w ramach projektu „Zintegrowana Strategia Rozwoju Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu”, prowadzonego przez prof. AWF dr hab. Annę Demuth oraz dra Damiana Dolecińskiego.