Jak dobrze podróżować i świadomie wypoczywać dowiedzieli się studenci podczas debaty, którą zorganizowali pracownicy Katedry Turystyki i Rekreacji w murach AWF.

W trakcie debaty pracownicy Zakładów: Metodyki Rekreacji, Przyrodniczych i Kulturowych Podstaw Turystyki i Rekreacji oraz Ekonomiki Turystyki i Informatyki przedstawili nowe trendy i wyzwania na rynku usług turystycznych i rekreacyjnych, podsumowali okres pandemiczny, wykazali, jak ważna jest regularna aktywność fizyczna, co robić, by utrzymać równowagę między wysiłkiem a odpoczynkiem. Podpowiedzieli też, w jaki sposób wykorzystywać nowoczesne technologie planując podróż oraz jak nowinki techniczne można wykorzystywać prowadząc własną działalność.

Studenci podczas spotkania odpowiedzieli online m.in. na pytania – co jest dla nich ważne w trakcie odpoczynku wakacyjnego, do czego używają smartfona podczas podróży. Nie zabrakło pytań o ich aktywność fizyczną w czasie wolnym. Jak się okazało, nasi studenci podczas wakacji pragną doświadczać kultury i przesuwać granice kulturowego poznania. Czas odpoczynku dla nich to także moment odcięcia się od codziennego życia, a telefon służy im głównie do komunikacji z rodziną, robienia zdjęć, płatności i bankowości mobilnej, a także jako GPS.