W miniony weekend prof. Holger Preuss z Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, w ramach programu Akademicki Poznań, odwiedził naszą Uczelnię. Wygłosił wykład otwarty na temat wpływu Mistrzostw Świata w piłce nożnej na rozwój turystyki oraz oddziaływania tego wydarzenia na społeczność lokalną oraz międzynarodową.

Wykład zakończył się ciekawą dyskusją, w której uczestniczyli również przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Wydziału Sportu Urzędu Miasta w Poznaniu. Profesor Preuss zwiedził naszą Uczelnię oraz miasto – Dzielnicę Zamkową, Stary Rynek oraz Ostrów Tumski wraz z Bramą Poznania. Profesor Preuss jest jednym z głównych przedstawicieli European Association for Sport Management – stowarzyszenia, które organizuje rokrocznie prestiżową konferencję naukową na temat zarządzania sportem w Europie. Nasz gość uznał, że Poznań wraz z naszą Uczelnią byliby ważnymi kandydatami w staraniach o pozyskanie praw do organizacji tego wydarzenia w 2026 roku.