Akademia realizuje nowy, blisko trzyletni, projekt „AWF Poznań bez Barier”, którego głównym założeniem jest zwiększenie dostępności do różnych obszarów Uczelni dla osób z niepełnosprawnościami. Projekt obejmuje sześć obszarów, m.in. architekturę, technologie wspierające oraz szkolenia dla pracowników i studentów.

Pierwsze działania w ramach projektu zostały już zrealizowane – powstało Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami oraz stanowisko Pełnomocnik Rektora ds. Osób z Niepełnosprawnościami. Kolejne etapy przewidują między innymi:
• inwestycje architektoniczne, w tym zakupienie i zamontowanie windy w budynku Rektoratu,
• pozyskanie technologii wspierających m.in. naukę osób z niepełnosprawnościami i ich komunikację z pracownikami Akademii,
• przygotowanie i wdrożenie procedur zapewniających przestrzeganie standardów dostępności, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi w zakresie: architektonicznym, edukacyjnym (dydaktycznym), cyfrowym, rekrutacji,
• zapewnienie dostępu do materiałów dydaktycznych w formie cyfrowej,
• cykl szkoleń dla nauczycieli akademickich, pracowników administracyjnych oraz studentów zwiększających świadomość niepełnosprawności.

Szczegółowe informacje o projekcie: link