Międzynarodowy Dzień Tańca przypada właśnie dziś, tj. 29 kwietnia! Jako Akademia mamy dodatkowy powód do świętowania – w tegorocznej rekrutacji uruchomiony zostanie kierunek Taniec w kulturze fizycznej na II stopniu studiów ze specjalnością: Specjalista Body & Mind! Natomiast nasi studenci – członkowie SKN Pracownia Nauk o Tańcu – świętują, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji tańczMY. W jej ramach przedstawią autorski performance „tańczMY w Poznaniu”. Jego premiera będzie miała miejsce na wydarzeniu na Facebooku.

W AWF Poznań taniec, jako źródło ruchu i forma aktywności fizycznej, obecny jest od dekad. Studenci Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego uczestniczyli w zajęciach przeprowadzanych przez Zakład Ćwiczeń Muzyczno-Ruchowych, a także mogli dołączyć do Zespołu Tańca Ludowego „Poznań” AWF, który w przyszłym roku świętować będzie 40-lecie powstania. Tradycję tę kontynuuje Katedra Tańca i Gimnastyki. Zwieńczeniem działań łączących sztukę tańca z kulturą fizyczną było utworzenie w 2015 roku kierunku Taniec w kulturze fizycznej na I stopniu studiów. W efekcie pojawienia się w Akademii tancerzy powstały Studenckie Koło Naukowe Pracownia Nauk o Tańcu oraz grupa taneczna „Kompania Tańca AWF Poznań”. Przed nami kolejny etap tej historii – w roku akademickim 2021/2022 uruchomione zostaną na tym kierunku studia magisterskie ze specjalnością Specjalista Body & Mind. Przypominamy, że rekrutacja rusza już 4 maja! Kandydować mogą studenci innych kierunków studiów licencjackich

Studenci kierunku Taniec w kulturze fizycznej angażują się w liczne akcje. W tym roku, po raz kolejny, z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca członkowie SKN Pracownia Nauk o Tańcu wezmą udział w ogólnopolskim wydarzeniu tańczMY, w ramach którego przedstawią autorski performance „tańczMY w Poznaniu”. Jego premiera będzie miała miejsce na dedykowanym wydarzeniu na Facebooku (link). Zachęcamy do obejrzenia występu tancerzy.

Na czerwiec planowana jest też premiera nowego spektaklu Kompanii Tańca AWF Poznań (link).

Fot. Marta Mierzejewska