Trwa kolejny tydzień rekrutacji na studia w naszej Uczelni! Kandydaci mogą zwiększyć swoje szanse na przyjęcie, dołączając do dokumentów rekrutacyjnych kilka dodatkowych zaświadczeń, m.in. o zdobyciu tytułu laureata lub finalisty olimpiad przedmiotowych. W tym roku osoby, które na maturze zdawały dodatkowy przedmiot, również zdobyły przewagę nad pozostałymi kandydatami. O czym jeszcze trzeba pamiętać, żeby zdobyć cenne punkty?

W tegorocznej rekrutacji szansę na przyjęcie na studia można zwiększyć na kilka sposobów. Jednym z nich jest zdawanie matury z dodatkowego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Bardzo ważne jest, żeby był to przedmiot inny niż język polski lub obcy, które w rekrutacji do naszej Uczelni są obowiązkowe. Zmiana ta wynika z faktu, że tegoroczni maturzyści – ze względu na trwającą pandemię i naukę zdalną – mogli zrezygnować ze zdawania dodatkowych przedmiotów na maturze.

Jak co roku, w rekrutacji brane są także pod uwagę zaświadczenia o posiadanej klasie sportowej lub mistrzowskiej w dyscyplinach sportu prowadzonych przez Uczelnię (w przypadku Wychowania Fizycznego i Sportu) lub zaświadczenie o klasie sportowej wystawione przez Polski Związek Tańca Sportowego lub przez Polską Federację Tańca (dotyczy kierunku Taniec w kulturze fizycznej).

Warto pamiętać, że na korzyść kandydata przeliczane są także punkty z matury dwujęzycznej. Zdawanie egzaminu w języku obcym umożliwia zdobycie 1,5 punktu za 1% na maturze.

Uczelnia docenia także udział maturzystów w olimpiadach przedmiotowych stopnia centralnego. Ich laureaci lub finaliści powinni dołączyć do dokumentów rekrutacyjnych zaświadczenie wystawione przez odpowiednie komitety organizacyjne olimpiad przedmiotowych.

Przypominamy, żeby kandydaci zapoznali się z zasadami rekrutacji do naszej Akademii oraz na bieżąco śledzili aktualności dostępne na stronie, w zakładce „Kandydat”. Zachęcamy także do dołączenia do grupy na Facebooku „Rekrutacja AWF Poznań” (link).