Ważna informacja dla kandydatów na kierunki: Wychowanie fizyczne, Sport, Fizjoterapia oraz Turystyka i rekreacja – w tegorocznej rekrutacji nie odbędzie się egzamin sprawnościowy z pływania. Decyzja władz Uczelni podyktowana jest trwającą pandemią i ograniczeniami w funkcjonowaniu basenów, przez co kandydaci nie mogli odpowiednio przygotować się do tego egzaminu. Natomiast egzamin artystyczny na kierunek Taniec w kulturze fizycznej odbędzie się, ale w formie zdalnej.

W efekcie wprowadzonych zmian, rekrutacja na kierunki: Wychowanie fizyczne, Sport, Fizjoterapia oraz Turystyka i rekreacja, odbywać się będzie na podstawie rankingu świadectw maturalnych i dołączonych dokumentów dodatkowych (m.in. zaświadczeń o klasie sportowej lub mistrzowskiej w przypadku osób zainteresowanych Wychowaniem fizycznym lub Sportem).

Warto wiedzieć, że zajęcia z pływania dostosowane są do umiejętności studentów, a ich podstawowym celem jest przygotowanie do obozu szkoleniowego, który w przypadku większości kierunków odbywa się pod koniec pierwszego roku studiów nad jeziorem w Chycinie. Podczas tego obozu studenci biorą udział w zajęciach m.in. z kajakarstwa, żeglarstwa, ale także pływania w otwartych wodach.

Informacje dla tancerzy

Osoby, które chcą studiować kierunek Taniec w kulturze fizycznej, w ramach egzaminu artystycznego, powinny przygotować 1,5-minutowe nagranie tańca solo, bez muzyki. Szczegóły techniczne dotyczące przesyłania plików komisji egzaminacyjnej zostaną podane wkrótce, na stronie Uczelni, w zakładce „Kandydat” oraz na grupie „Rekrutacja AWF Poznań” na Facebooku. Zachęcamy do dołączenia (link). Tam na bieżąco podawane są najnowsze informacje o rekrutacji. Można też uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące przyjęcia na studia w Akademii.