Student AWF Poznań Mateusz Knez został indywidualnym mistrzem Polski w szabli mężczyzn, podczas rozgrywanych w Raszynie Mistrzostw Polski w szermierce. Medale zdobyły także reprezentantki klubu AZS AWF Poznań we florecie – Martyna Jelińska została wicemistrzynią kraju, Antonina Lachman zajęła miejsce trzecie, a w rozgrywkach drużynowych klub zdobył srebrny medal.

Mateusz Knez (O.Ś. AZS Poznań) w wyrównanym finale szablistów pokona Mikołaja Grzegorka (MUKS Victor Warszawa), wygrywając walkę 15:13. Martyna Jelińska w swoim finale przegrała natomiast z Julią Walczyk (KU AZS UAM Poznań). W rywalizacji drużynowej zawodniczki AZS AWF Poznań: Martyna Jelińska, Antonina Lachman, Martyna Synoradzka, Aleksandra Wieczorek, również uległy lokalnym rywalkom z KU AZS UAM Poznań.

Wysokie miejsca zajęli także reprezentanci AZS AWF Poznań (IV miejsce w klasyfikacji drużynowej we florecie mężczyzn) oraz nasza studentka Małgorzata Zawodniak (V miejsce w szabli kobiet).

Serdecznie gratulujemy!

Fot. Sekcja Szermiercza O.Ś. AZS Poznań, Martyna Jelińska