Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego z województwa wielkopolskiego i lubuskiego rozpoczną w tym tygodniu szkolenia w naszej Akademii w ramach ogólnopolskiego programu Ministerstwa Edukacji i Nauki – WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły. Wykłady warsztaty i dyskusje poruszą m.in. temat zachowań zdrowotnych oraz działań, jakie podjąć może nauczyciel po powrocie uczniów do szkół po pandemii. Podczas warsztatów praktycznych nauczyciele poznają gry i zabawy integracyjne oraz skorzystają z wiedzy fizjoterapeutów. W szkoleniach w naszej Akademii weźmie udział ok. 6 tys. nauczycieli. Pierwsze szkolenia odbędą się już 9 czerwca br.

W każdym ze szkoleń, które odbywać się będą w naszej Uczelni do grudnia tego roku, weźmie udział ok. 120 nauczycieli. Podczas wykładów i dyskusji zdobędą wiedzę na temat aspektów i zachowań zdrowotnych oraz działań jakie może podjąć nauczyciel po powrocie uczniów do szkoły. Poruszone zostaną też aspekty psychologiczne – nauczyciele dowiedzą się m.in. o możliwych skutkach izolacji społecznej, rozwiązaniach, jakie można wprowadzać podczas lekcji, oraz o dodatkowych zajęciach w ramach tzw. Sport Klubów.

Na warsztatach praktycznych, w zależności od etapu edukacyjnego, na którym uczą nauczyciele, zaprezentowane zostaną zabawy budujące relacje w grupie i rozładowujące emocje, gry, które aktywizują wszystkich uczniów, formy aktywności zwiększające intensywność wysiłku, Geocaching czy ćwiczenia oddechowe. Podczas zajęć prowadzonych przez fizjoterapeutów nauczyciele zdobędą wiedzę o prawidłowych nawykach ruchowych.

Szkolenia odbywać się będą w auli oraz w hali dydaktyczno-sportowej na terenie kampusu AWF w Poznaniu. Wykłady i warsztaty poprowadzą wykładowcy Akademii: prof. dr hab. Janusz Maciaszek, prof. AWF dr hab. Ida Laudańska-Krzemińska, prof. AWF dr hab. Maciej Wilski, prof. AWF dr hab. Adam Kantanista, dr hab. Magdalena Król-Zielińska, dr hab. Marzena Wiernicka, dr hab. Piotr Kocur, dr Jana Krzysztoszek, dr Joanna Borowiec, dr Monika Ciekot-Sołtysiak, dr Łukasz Bojkowski, dr Grzegorz Bręczewski, dr Jacek Tarnas oraz dr Łukasz Michałowski.

W Fili AWF w Gorzowie Wielkopolskim szkolenia prowadzić będą: dr hab. prof. AWF Anna Skarpańska-Stejnborn, dr Marzena Tomczak, dr Joanna Ostapiuk-Karolczuk, dr Anna Kasperska, dr Piotr Wójciak, dr Tomasz Jędrzejczak oraz dr Janusz Płaczek. Pierwsi nauczyciele gościć będą 10 czerwca br., a zajęcia będą odbywać się w hali sportowej przy ul. Słowiańskiej 73.

Więcej informacji o programie: link