W środę 9 czerwca wystartował w Uczelni program „WF z AWF – Aktywny powrót do szkoły”. Ponad 100 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego z Wielkopolski i okolicznych województw wzięło udział pierwszego dnia w wykładach i warsztatach, których celem jest jak najlepsze przygotowanie do pracy z uczniami, którzy wrócili po pandemii do szkół. Cykl szkoleń otworzył i zebranych nauczycieli przywitał w auli Rektor prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński.

Każdego dnia, w godz. 9-17, w szkoleniu, tj. w wykładach oraz zajęciach praktycznych na hali sportowej, udział bierze w sumie ok. 120 nauczycieli. W programie są zajęcia z psychologami, fizjoterapeutami i specjalistami wychowania fizycznego dzieci i młodzieży. W hali sportowej odbywają się zajęcia praktyczne, m.in. ćwiczenia aktywizujące układ oddechowy, ćwiczenia o podwyższonym stopniu intensywności oraz gry budujące relacje w grupie i rozładowujące emocje. Podczas zajęć prowadzonych przez fizjoterapeutów uczestnicy zdobywają wiedzę o prawidłowych nawykach ruchowych.

W ten sposób nauczyciele mają poszerzyć wiedzę na temat działań, jakie mogą podjąć z uczniami po powrocie do nauki stacjonarnej w szkołach i poznać rozwiązania, które mogą wprowadzać podczas lekcji po czasie izolacji.

Szkolenia będą odbywać się do grudnia tego roku. Nauczyciele, którzy je ukończą będą mogli wraz ze swoimi szkołami aplikować o środki na dodatkowe zajęcia dla uczniów.

Przypomnijmy: program realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz wszystkie akademie wychowania fizycznego w Polsce.

Zapisy na szkolenia cały czas trwają. Można zgłaszać się poprzez formularz dostępny na stronie programu: www.wfzawf.pl. Rejestracja wymaga wpisania specjalnego kodu, który z ministerstwa otrzymali dyrektorzy szkół. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Pytania można kierować na adres mailowy: poznan@wfzawf.pl lub telefonicznie: 797 274 188 (kierownik biura), 797 274 114 (sekretariat Poznań), 797 274 196 (sekretariat Gorzów Wielkopolski) od poniedziałku do piątku w godzinach 10-15.

Więcej informacji o programie: link