W semestrze zimowym 26 studentów zagranicznych z Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Turcji i Francji zdecydowało się na pobyt w Polsce i naukę w naszej Akademii. Przez cały pobyt brali udział w wydarzeniach organizowanych przez Sekcję Współpracy z Zagranicą.

„Integration week”, turniej bowlingowy, park linowy, tor saneczkowy, wizyta na lodowisku, zwiedzanie Poznania, Krakowa – to tylko kilka z wielu atrakcji, przygotowanych dla naszych zagranicznych kolegów.

Erasmus to nie tylko zwiedzanie, ale przede wszystkim nauka na nowej Uczelni i w nowym środowisku. Oferta przedmiotów zaproponowanych studentom była na tyle bogata, aby każdy znalazł coś dla siebie. Wśród wybieranych przedmiotów studenci najchętniej zapisywali się na zajęcia o charakterze praktycznym, takie jak: Wspinaczka, Gry różnych kultur, Pilotaż i przewodnictwo w praktyce, Zabawy i gry drużynowe. Atrakcyjne okazały się też przedmioty: Dydaktyka wychowania fizycznego, Teoria i metodyka treningu sportowego, Dydaktyka sportu, Diagnostyka i biomonitoring, Sport rekreacyjny i wellness w życiu oraz profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

Dużą popularnością cieszyły się też zajęcia z języka polskiego „Survival Polish for foreigners” oraz cykl warsztatów dotyczących komunikacji międzykulturowej. W ramach zaproponowanych ćwiczeń i zabawy studenci doświadczyli specyfiki komunikacji w pracy grupowej oraz mieli możliwość zapoznania się i zrozumienia wpływu odmienności kulturowej na codzienne życie w międzynarodowym zespole. Część studentów zdecydowała się przedłużyć swój pobyt na drugi semestr.