Karolina Naja i Anna Puławska – studentki z Filii AWF Poznań w Gorzowie Wlkp. – wraz z Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską wywalczyły w sobotę, 7 sierpnia, kolejny, tym razem brązowy, medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 w K4 500 metrów. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz trenerowi reprezentacji, naszemu absolwentowi – Tomaszowi Krykowi.

W sobotę w finale B C1 1000 metrów startował również kanadyjkarz Wiktor Głazunow, student Filii w Gorzowie Wlkp. i zawodnik AZS AWF Gorzów – wyścig ukończył na 5. pozycji, co dało 13. miejsce w całej rywalizacji.

Były to ostatnie starty zawodników związanych z AWF Poznań na tegorocznych Igrzyskach. Przypomnijmy, że Olga Michałkiewicz – studentka Filii w Gorzowie Wlkp. i zawodniczka AZS AWF Gorzów – w wioślarskiej osadzie czwórki kobiet zajęła 6. miejsce, natomiast Martyna Jelińska, zawodniczka AZS AWF Poznań, udział w turnieju florecistek zakończyła na 1/16 finału.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!