W tym roku AWF Poznań cieszy się z sukcesów studentów na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Filia naszej uczelni w Gorzowie Wielkopolskim uplasowała się na drugim miejscu spośród wszystkich Uczelni w Polsce pod względem ilości sukcesów i medali olimpijskich zdobytych w Tokio! Z olimpijczykami spotkali się w Gorzowie m.in. władze dziekańskie filii, kibice i dziennikarze.

W murach Filii AWF Poznań w Gorzowie Wielkopolskim 12 sierpnia br. odbyło się spotkanie naszych medalistek z Tokio, zawodniczek klubu AZS-AWF Gorzów Wlkp. Z szóstki reprezentantów na spotkanie w uczelni przybyły: kajakarka Anna Puławska – srebrna i oraz brązowa medalistka – oraz jej koleżanki z sekcji wioślarskiej: Olga Michałkiewicz i Katarzyna Boruch. Z powodu innych obowiązków pozostali nasi studenci-olimpijczycy, Karolina Naja, Wiktor Głazunow i Kornelia Lesiewicz, nie mogli uczestniczyć w spotkaniu.

Po wielkich brawach medalistki opowiedziały o swoich startach na Igrzyskach i odpowiedziały na pytania uczestników spotkania. Uroczystość odbyła w towarzystwie trenera Marka Zachary oraz Dziekana Wydziału – Filii AWF w Gorzowie Wlkp. – prof. AWF Piotra Żurka, który wręczył olimpijkom bukiety kwiatów, listy gratulacyjne oraz uczelniane upominki. Obecni byli też trenerzy klubowi, m.in. dr Piotr Basta, pracownicy uczelni, media i kibice.

Na dziedzińcu Wydziału można też było, w luźnej atmosferze, porozmawiać, zrobić wspólne zdjęcia i dostać autograf.

Wszystkim naszym olimpijczykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz satysfakcji!