Zmagania w lutym w ramach Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski stoją pod znakiem wspinaczki sportowej, judo, narciarstwa alpejskiego, snowboardu, szachów aktywnych i błyskawicznych oraz tenisa stołowego.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w zawodach zobowiązane są do posiadania ważnej legitymacji AZS – brak legitymacji skutkuje brakiem możliwości startu w mistrzostwach. Poniżej prezentujemy terminarz rozgrywek, do których udziału zapraszamy naszych studentów, w szczególności pierwszego roku oraz pracowników AWF.

W zawodach udział mogą wziąć studenci, legitymujący się ważną legitymacją studencką, a także etatowi pracownicy uczelni posiadający co najmniej tytuł zawodowy magistra, zatrudnieni na podstawie mianowania lub umowy o pracę (w wymiarze co najmniej 1/2 etatu) minimum 3 miesiące wcześniej niż termin rozgrywania Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. Aby wyrobić legitymację wystarczy wejść tutaj: [link].

Luty 2023 r.:

Rozwiń wszystko

Obowiązkowe zapisy przez Internet do dnia 6 lutego 2023 roku pod adresem: [link]

Program:

g. 16.00 otwarcie biura zawodów (weryfikacja)

g. 16.15 zamknięcie listy startujących

g. 16.30 wspinanie I grupa zawodników

g. 18.00 wspinanie II grupa zawodników

g. 19.30 wspinanie III grupa zawodników

g. 21.30 ogłoszenie wyników mistrzostw i wręczenie nagród

Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw dowolną liczbę zespołów.

Osoby chętne mogą się zgłaszać do dra Jacka Tarnasa z Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportów Całego Życia.

Więcej info: [link]

Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw dowolną liczbę zawodniczek i zawodników. Osoby chętne mogą się zgłaszać do mgra Adama Prokopczyka z Zakładu Sportów i Edukacji Obronnej.

Program:

g. 17.00-17.50 zapisy, weryfikacja, ważenie i rozgrzewka (tolerancja wagi 1 kg).

g. 17.55 otwarcie mistrzostw

g. 18.00 rozpoczęcie walk

Więcej info: [link]

Każda uczelnia ma prawo wystawić dowolną liczbę zawodników i zawodniczek w terminie do dnia 18 lutego 2023 r. do g. 12.00. Kolejność podana na liście jest sugerowaną kolejnością zawodników do losowania. (Pierwszy zawodnik do pierwszego koszyka, drugi do drugiego koszyka, trzeci do trzeciego koszyka, pozostali w czwartym koszyku do losowania) Mail do organizatora: gogol-ek@o2.pl

Zawody rozegrane zostaną w dwóch dyscyplinach, w dwóch kategoriach:

• Kobiet – Slalom gigant, dwa przejazdy oraz Slalom, dwa przejazdy.

• Mężczyzn – Slalom gigant, dwa przejazdy oraz Slalom, dwa przejazdy.

Zawody w pierwszej kolejności rozegrane zostaną na trasie slalomu giganta, a następnie slalomu według NRS, ze zmianami wynikającymi ze specyfiki stoku. O kolejności startu poszczególnych zawodników do poszczególnych konkurencji decyduje organizator (komisyjne losowanie zgłoszonych zawodników na podstawie list zgłoszeń, pozostali zawodnicy bezpośrednio przed zawodami zostają dopisani na koniec listy, jednak nie więcej jak dwie osoby z jednej uczelni). Do drugiego przejazdu, zawodnicy startują według listy z pierwszego przejazdu. Klub zgłaszający ponosi całkowitą odpowiedzialność za poziom przygotowania zawodnika do imprezy.

g. 18.30 – rozpoczęcie zawodów, odbiór nr startowych

g. 18:50 – trening, oglądanie trasy

g. 19.15 – start do pierwszego przejazdu GS

g. 22.00 – zakończenie zawodów

Regulamin: [link]

Osoby chętne mogą się zgłaszać do  dr Heleny Elegańczyk-Kot z Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportów Całego Życia.

Każda uczelnia ma prawo wystawić dowolną liczbę zawodników i zawodniczek. W celu usprawnienia procedury zapisów i losowania należy przesłać drogą elektroniczną listę zawodników oraz listę zawodniczek zgłaszanych do zawodów (z podaniem: nazwy uczelni, nazwisko i imię zawodnika, nr leg. AZS) na adres organizatora w nieprzekraczalnym terminie do 18 lutego 2023 r. do g. 12.00. Kolejność podana na liście jest sugerowaną kolejnością zawodników do losowania (pierwszy zawodnik do pierwszego koszyka, drugi do drugiego koszyka, trzeci do trzeciego koszyka, pozostali w czwartym koszyku do losowania). Mail organizatora: gogol-ek@o2.pl

Zawody rozegrane zostaną w jednej dyscyplinie, w dwóch kategoriach:

• Kobiet – Slalom, dwa przejazdy

• Mężczyzn – Slalom, dwa przejazdy

Zawody rozegrane zostaną na trasie slalomu, według NRS, ze zmianami wynikającymi ze specyfiki stoku. O kolejności startu poszczególnych zawodników do slalomu decyduje organizator (komisyjne losowanie zgłoszonych zawodników na podstawie list zgłoszeń, pozostali zawodnicy bezpośrednio przed zawodami zostają dopisani na końcu listy, jednak nie więcej jak dwie osoby z każdej uczelni). Do drugiego przejazdu, zawodnicy startują według listy z pierwszego przejazdu. Klub zgłaszając zawodnika ponosi całkowitą odpowiedzialność za poziom jego przygotowania i umiejętność jazdy.

g. 20.30 – rozpoczęcie zawodów, bezpośrednio po zawodach narciarskich

g. 20.50 – trening, oglądanie slalomu

g. 21.15 – start zawodniczek i zawodników slalomu

g. 22.00 – zakończenie zawodów

Więcej info: [link]

Każda uczelnia ma prawo zgłosić maksymalnie do 10 reprezentantów (zawodników i zawodniczek) w każdym rzucie zawodów. W szachach aktywnych czas na rozegranie jednej partii wynosi 10 min, obowiązuje system szwajcarski – 9 rund oraz kojarzenie komputerowe.

Więcej info: [link]

Każda uczelnia ma prawo zgłosić do mistrzostw maksymalnie 10 reprezentantów (zawodniczki + zawodnicy).

Zgłoszenia do mistrzostw należy przesłać na maila maciej.cybulski@op.pl najpóźniej do 23 lutego do g. 23.59.

g. 16.40 – 16.55 weryfikacja

g. 17.00 rozpoczęcie mistrzostw