Już w najbliższy czwartek, 9 lutego o g. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Nauka z kulturą (fizyczną)”. Wykład „Acute and Long-Term Modifications of Spinal MN Intrinsic Excitability and Synaptic Excitation by tsDCS in SOD1 G93A Mouse Model of ALS” wygłosi mgr Tomasz Jankowiak.

Punktualnie o g. 18.00 na platformie YouTube [link] rozpocznie się wykład – tym razem w j. angielskim. Wydarzenie na Facebooku [link].

The purpose of the presentation is to introduce the topic of amyotrophic lateral sclerosis (ALS), the most frequent adult-onset motoneuron (MN) disease. In the first part of the speech Tomasz will focus on the characteristics of the disease entity as well as on the physiological basis of the neuron functioning. In the second part of the presentation, Tomasz will shed light on the results of a series of experiments that have been conducted in the Department of Neurobiology under the supervision of dr M. Bączyk.

W przyszłym tygodniu, 16 lutego br. o g. 18 mgr Jakub Marynowicz wygłosi wykład „GNNS, GPS, MEMS, RPE i inne, czyli jak monitorować obciążenia treningowe w piłce nożnej”.

Podniesienie potencjału motorycznego zawodnika, zmniejszenie ryzyka urazu czy występowania stanów chorobowych to nadrzędne cele monitorowania obciążeń treningowych. Rozwój mikrotechnologii w znaczący sposób wpłynął na możliwości związane z monitorowaniem procesu treningowego. Czy jednak technologia jest niezbędna, aby efektywnie monitorować obciążenia treningowe?

Podczas wykładu omówione zostaną narzędzia wspierające proces treningowy w zakresie jego kontroli, które mogą zostać wykorzystane na każdym etapie szkolenia sportowego. Prelegent opowie też o dotychczasowych wynikach swoich badań.

Harmonogram spotkań:

9 lutego, g. 18.00

mgr Tomasz Jankowiak – „Acute and Long-Term Modifications of Spinal MN Intrinsic Excitability and Synaptic Excitation by tsDCS in SOD1 G93A Mouse Model of ALS”

16 lutego, g. 18.00

mgr Jakub Marynowicz – „GNNS, GPS, MEMS, RPE i inne, czyli jak monitorować obciążenia treningowe w piłce nożnej”