W trakcie semestru zimowego studenci kierunku Fizjoterapia uczestniczyli w treningach TSD prowadzonych przez Pana Leszka Szmaja – twórcę adaptacji tenisa stołowego, przeznaczonej dla osób z dysfunkcjami narządu wzroku (niewidomych i niedowidzących). Nasi studenci w ramach realizacji przedmiotu Tenis stołowy dźwiękowy, prowadzonego przez dr Magdalenę Koper, brali czynny udział w treningach grając z zawodnikami lub sędziując mecze podczas trwania zajęć.

Przyszli fizjoterapeuci mieli możliwość zapoznania się z najnowszą wersją sprzętu audiowizualnego wspomagającego pracę sędziego, a także zaobserwowania pracy zawodników z niepełnosprawnością podczas doskonalenia elementów technicznych i taktycznych. Była to także okazja osobistego, bliższego poznania się z osobami systematycznie uprawiającymi ten sport.

Hospitacje treningów TSD były możliwe dzięki współpracy Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej z Fundacją Tenisa Stołowego Dźwiękowego oraz przedstawicielami Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlayce w Poznaniu. Współpraca ta stale się rozwija. W semestrze letnim planowana jest kontynuacja hospitowania treningów TSD przez naszych studentów, tym razem z kierunku Wychowanie Fizyczne.