Rozbudowana siatka przedmiotów praktycznych, dostęp do nowoczesnej aparatury diagnostycznej, specjalistyczne konferencje dla studentów – to niektóre z zalet kierunku Dietetyka, które podkreślają nasi studenci. Studia magisterskie w AWF Poznań to także możliwość wyspecjalizowania się w pracy dietetyka z osobami aktywnymi fizycznie.

Profilaktyka żywieniowa w aktywności fizycznej to profil kształcenia na studiach magisterskich na kierunku Dietetyka w naszej Akademii. Studenci realizują zajęcia m.in. w pracowni składu ciała, pracowni badań sensorycznych czy laboratorium analitycznym, korzystając ze specjalistycznej aparatury, która zazwyczaj dostępna jest tylko w placówkach medycznych. Studenci otrzymują także dostęp do nowoczesnych programów komputerowych, służących do układania i analizy diety.

Specjalność: Profilaktyka żywieniowa w aktywności fizycznej:
• studenci zdobywają umiejętność profesjonalnego przygotowania programu żywieniowego dla potrzeb człowieka zdrowego i chorego oraz osób aktywnych fizycznie na poziomie rekreacyjnym i wyczynowym,
• absolwent jest kompleksowo przygotowany do prowadzenia edukacji żywieniowej oraz posiada wiedzę na temat uregulowań prawnych związanych z wykonywaniem zawodu. Uzyskanie tytułu magistra dietetyki łączy się również z możliwością wykorzystania podstaw wiedzy psychologicznej dotyczącej zarówno pracy z pacjentem/klientem, jak i wybranych obszarów psychodietetyki,
• absolwenci podejmują pracę m.in. w instytucjach sportowych, w ośrodkach medycznych, w szpitalach, w poradniach specjalistycznych oraz w ośrodkach spa i gabinetach odnowy biologicznej, a także prowadzą własną działalność gospodarczą.

Przypominamy, że nabór na studia II stopnia trwa do 15 września, a szczegółowe zasady rekrutacji dostępne są w zakładce „Kandydat” (link). Zachęcamy także do dołączenia do grupa „Rekrutacja AWF Poznań” na Facebooku (link).