Spacer szlakiem tradycyjnych, słodkich smaków Poznania – ikonicznych kawiarni i atrakcji związanych z cukiernictwem i wytwórstwem słodyczy – to propozycja studentów specjalności Turystyka kulturowa z dziennikarstwem naszej Uczelni, dla uczczenia Europejskich Dni Dziedzictwa. Spacer odbędzie się już w tę niedzielę, 12 września br. Zachęcamy do udziału!

„Dlaczego symbolem Poznania są rogale? Czy „Kociak” to miły kot? Ile fabryk słodyczy było kiedyś w Poznaniu? Jakie słodkości znajdziemy w książkach Małgorzaty Musierowicz?
” – na takie pytania odpowiedzi szukać będą uczestnicy spaceru po Poznaniu. Trasa poprowadzi przez dziesięć wyjątkowych miejsc, związanych z cukierniczą historią Poznania. Zainteresowani otrzymają mapę z zaznaczonymi i opisanymi miejscami. Z mapą będą mogli indywidualnie je zwiedzać, ale w konkretnym dniu i godzinie. Wyprawa rusza o godz. 11 przy wejściu do Rogalowego Muzeum Poznania, ul. Klasztorna 23. Koniec wyprawy to niespodzianka! Ujawniony zostanie tylko uczestnikom wyprawy, a na mecie przewidziane są nagrody. Na przejście i przejazd trasy (samochodem lub tramwajem) należy przeznaczyć ok. 2,5 godziny.

Organizator – Polskie Stowarzyszenie Turystyki Kulinarnej – sugeruje wcześniejszą rejestrację mailową: kontakt@pstk.pl  , lub telefoniczną: 609 464 561, do 10 września, do godz. 20. Więcej informacji: link

Autorami projektu i trasy są studenci Turystyki kulturowej z dziennikarstwem naszej Uczelni. To przykład jednej z wielu dodatkowych aktywności podejmowanych przez studentów Turystyki i rekreacji. Jeśli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do ich grona, żeby aktywnie spędzać studencki czas, to przypominamy, że trwają ostatnie dni rekrutacji na ten kierunek, na studia licencjackie (do 12 września) i na magisterskie (do 15 września). Więcej: link