8 marca br., w Dzień Kobiet naszą Uczelnię odwiedziła absolwentka AWF Poznań – Natalia Madaj-Smolińska, złota medalistka olimpijska oraz dwukrotna mistrzyni Europy w dwójce podwójnej kobiet w wioślarstwie. W spotkaniu udział wzięli studenci kierunku Turystyka i Rekreacja na specjalności Menedżer eventów sportowo-rekreacyjnych.

Natalia Madaj-Smolińska podzieliła się ze studentami swoimi refleksjami w zakresie dziedzictwa igrzysk olimpijskich z Londynie w 2012 roku oraz Rio de Janeiro w 2016 roku. Wioślarka zwróciła szczególną uwagę na zagadnienia związane z wprowadzającym w podniosły nastrój ceremoniałem sportowym, który podczas eventów przebiega zgodnie z symbolicznymi formami, jest oparty na tradycji i odbywa się zgodnie z ustalonym porządkiem. Studenci mieli możliwość praktycznego zapoznania się z takimi ceremoniami, jak np. otwarcie zawodów, nagradzanie zwycięzców, powitanie reprezentacji, wręczania odznaczeń i wyróżnień czy też wpisy do ksiąg pamiątkowych.

Wydarzenie było także idealną okazją do zadania licznych pytań dotyczących przygotowania fizycznego do zawodów oraz odpowiedniego utrzymywania kondycji psychicznej profesjonalnych sportowców. Praktyczne doświadczenia medalistki olimpijskiej poszerzyły także wiedzę uczestników z zakresu organizacji eventów sportowych, których przygotowanie w zależności od skali wydarzenia opiera się na różnych zasadach oraz zwyczajach.

Spotkanie zorganizowali Zakład Turystyki Sportowej oraz Studenckie Koło Naukowe Turystyki Sportowej.