Rozpoczęło się głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Wśród zgłoszonych projektów znajdują się znane, realizowane już w poprzednich latach, propozycje Fundacji na Rzecz AWF Poznań: ogólnomiejski projekt „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka” oraz projekty rejonowe pod nazwą „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”. Głosowanie trwa do 22 października br., do godz. 12.

Fundacja na Rzecz AWF Poznań do tegorocznej edycji zgłosiła:
– ogólnomiejski projekt nr 15 „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka”,
– rejonowy projekt nr I.9 (Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Wschód, Stare Winogrady) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr IV.4 (Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka-Minikowo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr V.11 (Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr VI.2 (Ogrody, Sołacz, Winiary, Wola) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr VIII.11 (Chartowo, Rataje, Żegrze) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr X.8 (Świerczewo, Wilda, Zielony Dębiec) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr XI.6 (Fabianowo-Kotowo, Górczyn, Junikowo, Kwiatowe, Ławica) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,
– rejonowy projekt nr XIII.13 (Jeżyce, św.Łazarz) „Nasz Sportowy Fyrtel – darmowe zajęcia dla mieszkańców”,

Głosować można przez stronę: link. Każdy może oddać maksymalnie cztery głosy – dwa na projekty ogólnomiejskie (w tym jeden w ramach Zielonego Budżetu) i dwa na rejonowe. Nie trzeba być zameldowanym w Poznaniu, wystarczy podać poznański adres zamieszkania. W tym roku nie obowiązują także ograniczenia wiekowe, jednak w przypadku niepełnoletnich poznaniaków konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna. Głosowanie trwa do 22 października br. do godz. 12.

Projekt ogólnomiejski „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka.” cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Poznania. W Poznańskim Budżecie Obywatelskim zwyciężał już sześć razy – w 2015, 2016, 2018, 2019, 2020 i 2021 roku. W ubiegłorocznym głosowaniu projekt zdobył rekordową liczbę – 16 165 głosów poznaniaków.

Program „Trener Osiedlowy AWF” realizowany jest od 2009 r. Zakłada organizację bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych i animację czasu wolnego przy wykorzystaniu boisk przyszkolnych oraz „Orlików”. W 2015 r. dołączył „Trener Senioralny AWF”, a w roku 2018 „Trenera Przedszkolaka”. W efekcie trenerzy osiedlowi kompleksowo aktywizują trzy grupy wiekowe w największym stopniu narażone na negatywny wpływ braku ruchu.