Po roku zdominowanym przez nauczanie w formie zdalnej, w pierwszym tygodniu zajęć w nowym roku akademickim, od 3 do 9 października, studenci kierunku Sport, będący na specjalności Trener przygotowania motorycznego, odbywają zgrupowanie kondycyjne w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. To V edycja zajęć warsztatowych, umożliwiających weryfikację umiejętności studentów w zakresie realizacji procesu treningowego.

W tym roku ponownie realizowane są zajęcia w kontakcie, co w przypadku przedmiotów zawodowych ma bardzo duże znaczenie. Nasi studenci i dydaktycy od razu korzystają z tej możliwości i odbywają zgrupowanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, nad samym morzem… Studenci aktywnie realizują zaplanowane jednostki treningowe, w tym siłowe, wytrzymałościowe i ogólnorozwojowe oraz uczestniczą w różnorodnych zabiegach odnowy biologicznej, pod kierunkiem koordynatora specjalności i prodziekana ds. studenckich Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej – dra Tomasza Garsztki, oraz członka zespołu metodycznego specjalności – dra Krzysztof Karpowicza – dydaktyków AWF i doświadczonych trenerów.

Tegoroczny wyjazd do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, jednego z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków tego typu w naszym kraju, to już V edycja tego typu zajęć warsztatowych. Celem zgrupowania jest bezpośrednia weryfikacja umiejętności studentów w zakresie realizacji procesu treningowego.

Uczestnicy przesłali zdjęcia z zajęć, a także podziękowania kierownictwu Ośrodka oraz władzom Uczelni za umożliwienie uczestnictwa w takich warsztatach i pomoc w ich organizacji.

Całej społeczności AWF przesyłają sportowe pozdrowienia!