06.04.2023 11:00 - 15:00

Pracownia Gimnastyki naszej Akademii zaprasza studentów i pracowników AWF na warsztaty centralnej stabilizacji mięśniowej, które odbędą się już dziś, 6 kwietnia br., w g. 11-15. W trakcie warsztatów omawiane będą zagadnienia powiązane z pogłębiającym się zaburzaniem równowagi mięśniowej człowieka w okresach zmniejszonego poziomu aktywności ruchowej. Przedstawione zostaną także najczęściej powtarzane błędne wzorce ruchowe w oparciu o typowe zachowania studentów oraz uczniów na poziomie liceum.

Wymagana rezerwacja miejsc: link
Więcej info/kontakt: kubiak@awf.poznan.pl

PROGRAM:

Część wykładowa – sala 023 g. 11-12.30

Tematyka:

• Charakterystyka centralnej stabilizacji mięśniowej i wybrane rodzaje zaburzeń
  • Algorytmy korekcyjne
  • Przykłady testów oceniających zakresy ruchu w stawach

Ćwiczenia – Hala Gier Sportowych (dawny CityZen) – g. 12.30-15 (prosimy o zabranie obuwia, stroju do ćwiczeń i wody)

Tematyka:

• Zaburzenia równowagi mięśniowej i ich wpływ na wzorce ruchowe
  • Wpływ powtarzanych wzorców ruchowych przy ograniczonym zakresie ruchu w stawach na przeciążenia układu ruchu