Projekt „Trener Osiedlowy, Trener Senioralny, Trener Przedszkolaka” po raz kolejny zwyciężył w Poznańskim Budżecie Obywatelskim i pobił ubiegłoroczny rekord zdobytych głosów. Na projekt głosowało 17 498 poznaniaków. Dzięki temu w przyszłym roku Fundacja na rzecz AWF Poznań przeprowadzi trzy duże, całoroczne akcje aktywizujące fizycznie dzieci, młodzież i seniorów. Mniejsze projekty w czterech rejonach również uzyskały finansowanie i będą realizowane w 2022 r.

Projekt „Trener osiedlowy, trener senioralny, trener przedszkolaka”, realizowany przez Fundację na rzecz AWF wraz z Miastem Poznań, w Poznańskim Budżecie Obywatelskim startuje od 2014 roku, z czego wygrywał w 2015, 2016, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022, raz był na drugim miejscu, z bardzo małą różnicą do pierwszego (2017), a raz zajął trzecią pozycję (2014). Zwycięstwo w tegorocznej edycji pokazuje niesłabnącą popularność projektu wśród poznaniaków.

Mniejszy projekt Fundacji – „Nasz Sportowy Fyrtel” – realizowany będzie w czterech rejonach: 1. Głuszyna, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, 2. Fabianowo-Kotowo, Górczyn, Junikowo, Kwiatowe, Ławica, 3. Chartowo, Rataje, Żegrze, 4. Świerczewo, Wilda, Zielony Dębiec.

Lista projektów i oddanych głosów dostępna jest na stronie: link

Gratulujemy!