Elitarna morska jednostka specjalna Formoza odwiedziła wczoraj naszą Uczelnię. Jej przedstawiciele prezentowali działania jednostki, wytłumaczyli szczegółowo jak wygląda proces rekrutacyjny oraz zachęcali studentów i wszystkich obecnych na spotkaniu do zgłoszeń. Wydarzenie było skierowane m.in. do studentów oraz uczestników i absolwentów projektu Legia Akademicka.

Nie zabrakło pytań ze strony słuchaczy – m.in. o współpracę z zagranicznymi jednostkami specjalnymi, o wsparcie psychologiczne ze strony jednostki, studiowanie i poszerzanie swojej wiedzy podczas służby w Formozie, kursy językowe.

Żołnierze zaprezentowali historie jednostki, podczas prezentacji filmu opowiedzieli jak wygląda szkolenie oraz zadania realizowane przez operatorów.

Celem spotkania było przybliżenie słuchaczom specyfiki sprawności fizycznej, jaka wiąże się ze służbą w wojskach specjalnych. W wystąpieniu prelegenci skoncentrowali się na omówieniu obciążeń fizycznych i psychicznych podczas selekcji do służby oraz na kluczowych aspektach szkolenia w jednostkach specjalnych.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwoju Obronności „Zielony Talizman”.