08.05.2023 08:30 - 12.05.2023 12:30

W dniach 8-12 maja br. odbędzie się w naszej Uczelni „4th International Teaching Staff Week”, którego organizatorem jest Sekcja Współpracy z Zagranicą. Celem organizacji tego wydarzenia jest zwiększenie wymiany i liczby przyjazdów gości zagranicznych w ramach programu Erasmus+ do naszej Uczelni. Gośćmi Akademii będą przedstawiciele z Portugalii, Turcji, Litwy, Bułgarii, Hiszpanii, Węgier, Grecji, Francji i po raz pierwszy – z Izraela.

Organizacja tego wydarzenia ma charakter cykliczny, dzięki czemu nasza Uczelnia ma okazję gościć zagranicznych pracowników naukowo-dydaktycznych, którzy zapoznają studentów z tematyką swoich przedmiotów. Zajęcia prowadzone są w j. angielskim. Jest to jeden z elementów strategii umiędzynarodowiania naszej Uczelni.

Wartym podkreślenia są dodatkowe możliwości wyjazdów stypendialnych na podstawie nowych umów podpisanych przez naszą Uczelnie. Były one możliwe dzięki zaangażowaniu naszych pracowników: dla kierunku Wychowanie Fizyczne – Panepistimio Thessalias, University of Thessaly, Krikkala, Grecja (prof. AWF dr hab. Joanna Karolkiewicz) oraz Universita degli Studi di Napoli Parthenope, Neapol Włochy (dr Małgorzata Mizgier), w obszarze Fizjoterapii – Nantes Universite (w j. francuskim), Francja – gdzie nastąpiło rozszerzenie umowy pierwotnie podpisanej dla kierunku WF o nową dziedzinę (Małgorzata Nawrocka, SWZ), a także konserwatorium taneczne – Conservatorio Superior de Danza de Alicante przy University of Alicante. Inicjatorem instytucji partnerskiej była dr Paulina Wycichowska.

W trakcie kilkudniowego pobytu goście z zagranicy zwiedzą m.in. nasz kampus, wezmą udział w zajęciach prowadzonych przez naszych wykładowców. Będą mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda proces tworzenia i sama historia rogali świętomarcińskich, zapoznają się z kulinarnym dziedzictwem Poznania, odwiedzą Centrum Szyfrów Enigma, czy poznańską Palmiarnię.