Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada 29 kwietnia, SKN Pracownia Nauk o Tańcu AWF Poznań, włączając się po raz kolejny w ogólnopolską akcję #tańczMY Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, przygotowała film taneczny pt. „The Visit”.

Etiuda filmowa została wykreowana przez studentki kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej: Karolinę Wensierską, Annę Wardęską, Julię Sawicz i Lenę Skrzypczak w Pracowni Zjawisk Teatralnych, dzięki zaproszeniu i współpracy z prof. drem hab. Piotrem Tetlakiem z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, z wykorzystaniem obiektów artystycznych Fundacji Asocjacja 2006.

Link do filmu: [link]

Przypominamy – rok temu z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zatańczyliśmy wspólnie Poloneza. Zachęcamy do obejrzenia nagrania:

Pracownicy i studenci kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej cały czas włączają się w wydarzenia mające na celu popularyzację tańca. W marcu prof. dr hab. Ewa Wycichowska i dr Paulina Wycichowska wzięły udział w III Ogólnopolskim Kongresie Tańca: Dyskutujmy. Twórzmy. Działajmy.

Prof. dr hab. Ewa Wycichowska była powołana jako ekspertka w panelu „Kwestie związane z wykonywaniem zawodu”, a dr Paulina Wycichowska reprezentowała taniec z perspektywy polskich AWF-ów w panelu „Upowszechnianie tańca”. Organizatorem wydarzenia był Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Kierownik Zakładu Tańca podczas wydarzenia odniosła się do słów naszego Patrona, Eugeniusza Piaseckiego, który podkreślał wartość tańca jako aktywności fizycznej w swoich „Zasadach Wychowania Fizycznego”. Dr Wycichowska nawiązała kontakt z miejscami, gdzie są realizowane taneczne specjalności w ramach kierunków WF: drem Marcinem Bochenkiem z Zakładu Tańca w AWF Warszawa – Filia Biała Podlaska i drem Arturem Fredykiem, wcześniej z Zakładu Tańca, a obecnie z Katedry Sportów Indywidualnych w AWF Katowice.

Nagrania z Kongresu są i będą nadal dostępne online:

Dzień I: [link]

Dzień II: [link]