Podczas piątkowej gali w naszej Uczelni wybitnym sporowcom i trenerom przyznane zostały nagrody i wyróżnienia. W gronie wyróżnionych znaleźli się członkowie naszej społeczności akademickiej: asystent w Zakładzie Neurobiologii AWF Poznań – mgr Bartosz Malak (w kategorii Trener roku, LKS Budowlani Całus) oraz student kierunku Sport Michał Majchrzak (w kategorii Sportowiec roku, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne Start).

Uroczystość otworzył Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i absolwent naszej Akademii. W przemówieniu podkreślił, że to właśnie w lokalnych społecznościach tworzą się talenty. Zwrócił też uwagę na rolę aktywności fizycznej w pandemii oraz wyraził przekonanie, że w dzisiejszych warunkach sport potrzebuje szczególnego wsparcia.

Nagrody w pięciu kategoriach: Sportowy Talent Roku, Sportowiec roku 2021 (mężczyźni, kobiety), Trener roku i Drużyna roku wręczali goście honorowi gali, a wśród nich m.in.: Iwona Łotysz – zastępca sekretarza generalnego PKOl, Tomasz Wiktor – dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Ewa Bąk – dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznań i Wojciech Wybranowski – redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”. Wydarzenie uświetnił występ zespołu Accoustic Lee.