Obecnie studenci naszej Uczelni uczestniczą w obozach letnich w Chycinie, a kilka dni temu z myślą o nich ukazał się podręcznik w nakładzie wydawnictwa AWF Poznań pt. Rekreacyjno-sportowe obozy letnie: organizacja i metodyka nauczania. Przygotowany został głównie dla studentów akademii wychowania fizycznego, ale także dla nauczycieli, instruktorów i animatorów prowadzących zajęcia podczas letnich obozów o charakterze rekreacyjno-sportowym.

W 13 rozdziałach książki opisane zostały zasady organizacji obozów, zagadnienia związane z ratownictwem wodnym, organizacją czasu wolnego podczas obozów i kolonii. Przedstawiono także organizację i metodykę nauczania wybranych form aktywności fizycznych, takich jak: żeglarstwo jachtowe i deskowe, kajakarstwo, narciarstwo wodne, pływanie na desce SUP, pływanie w wodach otwartych, alternatywne formy aktywności fizycznej w wodzie (np. aquasurvival, aquaaerobic), zabawy i gry w wodzie, terenowe formy aktywności fizycznej (m.in, biegi na orientację) i wycieczki rowerowe.

Książkę pod redakcją prof. AWF dra hab. Adama Kantanisty i mgra Mikołaja Marciniaka przygotowało osiemnastu doświadczonych specjalistów z naszej Uczelni, którzy od lat dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami podczas obozów letnich. Przygotowana pozycja pozwoli studentom, ale także instruktorom i wychowawcom prowadzącym rekreacyjno-sportowe obozy i kolonie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czerpać z tej wiedzy i umiejętności – „przelanych” i utrwalonych na kartkach podręcznika.

Strona wydawnictwa AWF Poznań: [link]