Rozpoczyna się XXXI Letnia Uniwersjada w Chengdu w Chinach. Dla wielu sportowców udział w rywalizacji o medale,  to spełnienie marzeń i wyjątkowa okazja do udowodnienia swoich umiejętności na międzynarodowej arenie sportowej. Polskę reprezentować będzie blisko 200 sportowców, wśród nich nie zabraknie 14 studentów AWF Poznań, zawodników AZS AWF Poznań lub AZS AWF Gorzów Wlkp.

Łucznicy na start

Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczną łucznicy. Wśród nich reprezentant AWF Poznań – Maksymilian Osuch, który podzielił się z nami swoimi pierwszymi spostrzeżeniami po przylocie do Chengdu: – Wioska zrobiła na mnie duże wrażenie, wszędzie banery, duże budynki, specjalny transport i wiele pomagających na każdym kroku wolontariuszy. To wszystko sprawia, że czuję się tutaj jak w prawdziwym centrum sportowego świata. Jeżeli chodzi o pogodę jest gorąco i duszno, aż treningi przychodzą z trudem. Staram się jednak opanować emocje by jak najlepiej przygotować się do startu. Warto przypomnieć, że Maksymilian Osuch jest studentem kierunku Sport naszej Uczelni, a w czerwcu ustanowił nowy rekord kraju juniorów.

Polscy łucznicy rozpoczną pięciodniową rywalizację o medale już 27 lipca, dzień przed oficjalnym rozpoczęciem Uniwersjady.

Ewelina Śmiałek w kadrze koszykarek

Reprezentacja Polski B przygotowuje się do swojego pierwszego meczu, który odbędzie się w sobotę, 29 lipca o g. 15.00 (9.00 w Polsce). Pierwszymi rywalkami Polek będą Portugalki. Kolejne spotkanie zaplanowano dzień później, czyli w niedzielę, 30 lipca o g. 15.00 (9.00 w Polsce). Polki rozegrają mecz z mocnym rywalem jakim z pewnością jest drużyna gospodarzy. Wśród reprezentantek Polski znajdziemy również Ewelinę Śmiałek, studentkę Dietetyki AWF Poznań ZWKF Gorzów Wlkp. oraz zawodniczkę AZS AJP Gorzów Wlkp.

Taekwondo

Wśród ósemki reprezentantów Polski znalazł się student AWF Poznań, Adrian Wojtkowiak. Zmagania taekwondzistów będziemy mogli śledzić od soboty, 29 lipca do piątku 4 sierpnia.

Lekkoatletyka

Trzon tegorocznej reprezentacji Polski stanowią lekkoatleci. Wśród nich znajduje się dwoje studentów AWF Poznań: Mateusz Siuda, student kierunku Wychowanie Fizyczne oraz zawodnik AZS Poznań oraz Patryk Wykrota, student kierunku Fizjoterapia oraz zawodnik Stal LA Ostrów Wlkp. Nasi reprezentacji będą startować w biegach 100/200/4×100 m. Zmagania polskich lekkoatletów będziemy mogli śledzić od 1 do 6 sierpnia.

Szermierka

Polskę w Chengdu będzie reprezentować 24 reprezentantów, w tym trzech związanych z AWF  Poznań: Aleksandra Wieczorek (floret, UAM Poznań, AZS AWF Poznań) Małgorzata Zawodniak (szabla, AWF Poznań, KKSz Konin) Adrian Wojtkowiak (floret, PP Poznań, AZS AWF Poznań). Zmagania polskiej reprezentacji można będzie śledzić od 2 do 7 sierpnia.

Silna reprezentacja AWF Poznań w wioślarstwie

Szóstka naszych studentów rywalizować będzie w Chengdu o medale w wioślarstwie. Wśród kobiet będą to: Katarzyna Boruch (4-KA, filia AWF Poznań w Gorzowie Wlkp., AZS AWF Gorzów Wlkp.) Martyna Jankowska (4-KA, filia AWF Poznań w Gorzowie Wlkp., AZS AWF Gorzów Wlkp.). W reprezentacji mężczyzn znaleźli się: Mikołaj Januszewski (4-MA, AWF Poznań, Posnania RBW) Damian Józefowicz (4-MA, AWF Poznań, Posnania RBW) Jakub Woźniak (2xMA, AWF Poznań, KW04 Poznań) Jakub Byczek (2xML, PM Szczecin, AZS AWF Gorzów Wlkp.). Wioślarze powalczą o medale od 4 do 8 sierpnia.

Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy im powodzenia podczas zmagań na Uniwersjadzie.