Z początkiem marca studia w semestrze letnim rozpoczęli studenci z Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Francji oraz z Węgier. Od 1 do 10 marca br., w ramach „Integration week”, odbyły się warsztaty promujące Polskę i region, warsztaty z języka polskiego, komunikacji międzykulturowej oraz imprezy sportowe.

Studenci zwiedzili kampus, a także najciekawsze zakątki Poznania, m.in. Rogalowe Muzeum Poznania, Bramę Poznania, Centrum Szyfrów Enigma, lodowisko, rozegrali turniej bowlingowy. Skosztowali też tradycyjnych polskich potraw. Wspólne wyjścia i imprezy sportowe przez 10 dni, w ramach „Integration week”, miały na celu ułatwienie nowo przybyłym studentom z innych krajów integrację ze sobą oraz społecznością lokalną i akademicką.

Więcej o tygodniu integracyjnym na stronie Biura Współpracy z Zagranicą: [link]