Aleksander Andersohn był absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Poznaniu z roku 1971, obecnej AWF Poznań, pracownikiem naszej Akademii w latach 1974-1981, trenerem i sędzią koszykówki, instruktorem narciarstwa PZN. Pogrzeb odbędzie się 9 kwietnia br. o g. 13 na cmentarzu w Puszczykowie.

Z zespołem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego zdobył mistrzostwo Polski WSWF-ów. W latach 1973-1976 był trenerem koszykarek Lecha Poznań, następnie Olimpii Poznań (1978-1980). Pełnił też funkcję trenera juniorek AZS Poznań, asystenta trenera kadry. Trener zespołu kobiet AWF Poznań, z którym zdobył mistrzostwo Polski, trener Collegium Da Vinci, sędzia w latach 1980-1982.

Aleksander Andersohn, jako student WSWF był akompaniatorem w kabarecie Klops, z którego powstał później słynny kabaret Tey, w którym występowali m.in. Zenon Laskowik oraz Bohdan Smoleń. Przez wielu znany jako Olo. Człowiek o wielkim poczuciu humoru, wspaniały pedagog, dla którego sport był całym życiem.